سازمان ملل متحد: قحطی و گرسنگی به سراسر غزه گسترش یافته است

موارد تازه مرگ چندین کودک دیگر بر اثر سوء تغذیه در نوار غزه نشان می‌دهد که قحطی در سراسر این منطقه محاصره شده از اراضی فلسطینی گسترش یافته است.

این مطلب را روز سه‌شنبه گروهی از کارشناسان مستقل حقوق بشر که از سوی سازمان ملل متحد ماموریت یافته‌اند، اعلام کردند.

به گفته مقامات بهداشتی غزه، دست کم ۳۳ کودک دیگر به تازگی بر اثر سوءتغذیه در مناطق شمالی غزه جان باخته‌اند.

این مناطق تا همین اواخر، بیشترین خسارت را از کارزار نظامی ارتش اسرائیل که پس از حمله حماس در ۷ اکتبرآغاز شد، متحمل شده‌اند

این در حالیست که از اوایل ماه مه، جنگ به جنوب غزه گسترش یافته و رساندن کمک‌های بشردوستانه به این منطقه با محدودیت‌هایی از سوی اسرائیل مواجه شده است. اسرائیل آژانس‌های سازمان ملل را به توزیع ناکارآمد کمک‌ها متهم کرده است.

گروهی متشکل از ۱۱ کارشناس حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای که روز شنبه منتشر شد به مرگ سه کودک ۱۳و ۹ ساله و نیز ۶ ماهه بر اثر سوء تغذیه در منطقه جنوبی خان یونس و منطقه مرکزی دیر البلح از اواخر ماه مه تاکنون اشاره کردند.

کارشناسان می گویند: با مرگ این کودکان بر اثر گرسنگی و سوءتغذیه که به رغم درمان‌های پزشکی در مرکز غزه روی داده، شکی نیست که قحطی از شمال غزه به مرکز و جنوب این منطقه نیز گسترش پیدا کرده است.

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل در این بیانیه آنچه «کارزار قحطی عمدی و هدفمند اسرائیل علیه مردم فلسطین» خوانده شده، را محکوم کرده‌اند.

 

 

منبع
يورونيوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا