پایداری هوای گیلان تا پایان هفته/ احتمال بارش های بهاری

مدیرکل هواشناسی گیلان، نقشه های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جوی غالبا پایدار تا پایان هفته در منطقه دانست و گفت: شرایط برای افزاش ابر و رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید فراهم است.

به گزارش ورس از ایسنا مدیرکل هواشناسی گیلان، نقشه های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جوی غالبا پایدار تا پایان هفته در منطقه دانست و گفت: شرایط برای افزاش ابر و رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید فراهم است.

محمد دادرس امروز، ۱۲ فروردین ماه در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را قسمتی ابری تا ابری و مه آلود، همراه با وزش باد دانست و اظهار کرد: جیرنده با دو درجه سانتیگراد و لوشان با ۲۷ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان هستند.

وی نقشه‌های هواشناسی را نشان دهنده استقرار جوی غالبا پایدار تا پایان هفته در منطقه دانست و افزود: طی این مدت آسمان کمی ابری تا نیمه‌ابری، گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه در برخی از ساعت بارش باران بهاری دور از انتظار نیست، گفت: دریا امروز و فردا با ارتفاع موج ۱۰ تا ۶۰ سانتی‌متر برای فعالیت‌های دریانوردی با احتیاط مناسب است.

دادرس خاطرنشان کرد: گاهی با شکل‌گیری ناپایداری‌های موقتی و همرفتی، شرایط برای افزاش ابر و رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید فراهم می‌شود.

.