تازه‌ترین جزئیات حادثه آتش سوزی شب گذشته در سبزه‌میدان رشت

رئیس سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه کانون آتشسوزی شب گذشته رشت یک باب اغذیه فروشی بود، گفت: متاسفانه در این آتش‌سوزی با توجه به انبوه ازدحام جمعیت آتش نشانان با محدودیت‌های مختلفی روبرو بودند.

به گزارش ورس از ایسنا رئیس سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه کانون آتشسوزی شب گذشته رشت یک باب اغذیه فروشی بود، گفت: متاسفانه در این آتش‌سوزی با توجه به انبوه ازدحام جمعیت آتش نشانان با محدودیت‌های مختلفی روبرو بودند.

شهرام مومنی در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات حادثه آتش سوزی شب گذشته در سبزه‌میدان رشت، اظهار کرد: آتش سوزی در پشت بام چند باب مغازه و یک باب مسجد رخ داد که بلافاصله ۳۷ آتش نشان و افسر ارشد بوسیله ۱۲ دستگاه خودروی اطفایی، نردبان، پلتفرم و خودروی آبرسان به محل حادثه واقع در سبزه میدان رشت اعزام شدند.

وی با اشاره به بافت سنتی و وجود سقف‌های بهم چسبیده آن منطقه که هر لحظه بر شدت آتش سوزی اضافه می‌کرد، گفت: سریعا تیم‌های عملیاتی نسبت به مهار و تلاش برای پیشگیری از گسترش آتش اقدام کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی رشت با بیان اینکه کانون آتش یک باب اغذیه فروشی بوده، افزود: آتش از فر اجاق گاز آغاز شد و سریعا در همان لحظات اولیه با توجه به وجود روغن و دیگر مواد قابل اشتعال به شدت پیشروی و گسترش داشت.

مومنی با بیان اینکه در این حادثه یک باب مغازه اغذیه فروشی فست فود به همراه سربندی یک‌ باب مغازه پوشاک و نیز قسمتی از مسجد امام کاظم(ع) دچار آسیب و خسارت شد، تصریح کرد: در آتش‌سوزی‌های رشت و با توجه به اقلیم که استفاده از حلب برای سربندی خانه و مغازه‌ها، اجتناب ناپذیر است و به ناچار در آتش‌سوزی‌های این چنینی باید حلب‌ها از سقف جدا و به ناچار به پایین ساختمان پرتاب شوند تا مهار آتش سریعا انجام گیرد.

وی افزود: متاسفانه در این آتش‌سوزی با توجه به انبوه ازدحام جمعیت آتش نشانان با محدودیت‌های مختلفی روبه‌رو بودند که از شهروندان خواسته می‌شود در آتش‌سوزی‌ها و حوادث وارد محدوده عملیات آتش نشانان نشوند.

.