کدام جوان آقای فرماندار ؟

نشست ساماندهی امور جوانان شهرستان شفت روز شنبه - 13 خرداد ماه – در سالن میرزای شفتی ، بدون دستاورد ملموسی برای جوانان پایان یافت.

به گزارش ورس ، نشست ساماندهی امور جوانان  شهرستان شفت روز شنبه  – ۱۳  خرداد ماه – در سالن میرزای شفتی  ، بدون دستاورد ملموسی  برای جوانان پایان یافت. (اینجا بخوانید)

مهدی نقدی فرماندار شهرستان شفت در این نشست سخنانی را مطرح نمودند که آن را بررسی و مرور می کنیم.

آقای فرماندار فرمودید : عقب ماندگی‌های در سه حوزه مسکن، اشتغال و جوانان وجود داشته اما با روی کار آمدن دولت سیزدهم تلاش شده تا در این سه حوزه پیشرفت قابل قبولی صورت گیرد .

آقای فرماندار کدام پیشرفت را می گویید؟! پیشرفت قیمت خانه را که در همین یک سال اخیر  در شفت تقریبا دو برابر شده است یا پیشرفت قیمت مصالح و هزینه های سرسام آور ساخت و ساز را ؟ اگر این پیشرفت است پس معنی سقوط آزاد را برایمان تشریح بفرمایید  .

آقای فرماندار اشتغال در شهرستان شفت با کشاروزی آمیخته است . چه سود که کشاورز برنج را به رنج بکارد و در فصل برداشت محصولش خریداری نداشته باشد . شاید منظور شما از پیشرفت اشتغال ، ایجاد شغل برای برنج کاران هند و تایلند و پاکستان باشد که محصولشان دیگر به بقالی سرکوچه ما هم رسیده است .  آقای فرماندار ، آیا جوان کشاورز حقی برای زندگی کردن در حد متعارف و معمولی ندارد ؟

فرمودید :  حل مسائل و ساماندهی مشکلات مربوط به حوزه جوانان، کار یک دستگاه نیست و همه دستگاه‌های اجرایی که حتی عضو ستاد جوانان نیستند نیز باید پای کار باشند.

آقای فرماندار ، پای کار یعنی چه ؟ با کدام برنامه و دقیقا باید چه کاری انجام دهند ؟ وقتی دستگاهی  عضو یک ستاد نیست چگونه وبر اساس چه ساز و کاری از آن پرسش و بر عملکرد آن نظارت می کنید ؟ مثلا نقش اداره ثبت احوال و یا ثبت اسناد و املاک در حوزه جوانان چیست ؟! آیا ماهیت برخی دستگاه ها اجازه می دهد که در حوزه جوانان فعالیت کنند؟

فرمودید : مدیران بانک‌ها در خصوص تسهیلات جوانان نسبت به سال‌های گذشته کم نظیر عمل کرده و جهادی تلاش می‌کنند …

آقای فرماندار جهت استحضار زوجی که بلافاصله  از سر سفره عقد برمی خیزند و بی درنگ در سامانه دریافت تسهیلات ثبت نام می کنند ، ماها منتظر می مانند تا اعلام  شود  به کدام شعبه بانک مراجعه کنند و بعد از مراجعه نیز بانک ها می گویند فعلا اعتبار نداریم و وعده سر خرمن می دهند .  بانک و ضامن و روند بیمار اداری بماند ، بعد حضرتعالی می فرمایید بانک ها کم نظیر عمل می کنند !!! شاید منظور شما تلاش بانک ها برای وام ندادن باشد!

فرمودید : در حوزه اشتغال، تسهیلاتی با عناوین مشخصی تدوین شده که نیاز است اداره ورزش و جوانان با ایجاد ساختارهای جدید زمینه بهره‌ مندی جوانان از تسهیلات اشتغال را فراهم کند.

آقای فرماندار وقتی نوسان نرخ دلار لحظه ای می شود و سود فروشنده می شود نفروختن و احتکار کردن ، جوان چگونه با این ۵۰ تومان و صد تومان ها اشتغال پایدار ایجاد کند . این تسهیلات یا به اهلش داده نمی شود و یا آنقدر کم است که نصیب سوگولی ها می شود . در ته دیگ هم برای جوانان چیزی نیست که البته در این اوضاع نابسامان اقتصادی دریافت تسهیلات اشتغال یعنی بدهکار شدن به دولت و نه ایجاد اشتغال.

فرمودید :  مسئولان از سپردن کارها به جوانان نترسند و جوانان نیز اعتماد به نفس داشته باشند تا بتوانند در امور مهم اثرگذار باشند.

آقای فرماندار ، از خودتان شروع کنید ، جنابعالی در سپردن مسوولیت ها به جوانان در فرمانداری شفت چه اقدامی انجام دادید؟  بخشداران جوان ؟  معاون جوان ؟ هیچ کدام ؛ وقتی خودتان حاضر نیستید به جوانان مسوولیت بدهید چگونه از مدیران خود می خواهید که این گونه رفتار کنند .