غرب از سابقه تمدنی جمهوری اسلامی هراس دارد

معاون قرارگاه بقیه الله، ایران پیش از اسلام و پس از اسلام دارای تمدن بوده و این سابقه تمدنی است که غرب را ترسانده و او را به دشمنی با ملت ایران واداشته است.

به گزارش ورس از ایسنا معاون قرارگاه بقیه الله، ایران پیش از اسلام و پس از اسلام دارای تمدن بوده و این سابقه تمدنی است که غرب را ترسانده و او را به دشمنی با ملت ایران واداشته است.

ساسان زارع امروز در همایش «خرمشهرها در پیش است» که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شد، با اشاره به حماسه آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد، اظهار کرد: پشت عبارت «خرمشهرها در پیش است» مفهوم «آزادسازی» نهفته است و لذا آزادسازی فکر و برنامه ریزی و جبهه و یگان و طراحی عملیات و کار شبانه روزی می خواهد.

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی در برخی از عرصه ها به دامنه تمدنی رسیده است، افزود: تمدن سازی یعنی ارائه یک الگوی بومی موفق و الهام بخش و لذا اگر کشوری بتواند در یک عرصه الگویی بومی را ارائه دهند که برای دیگر کشورها الهام بخش باشد، تمدن سازی کرده است.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه فرهنگی اجتماعی قرب بقیه الله الاعظم(عج) با بیان اینکه جریان غرب گرا نرم افزار زندگی غرب را پذیرفته و می خواهد اقتصاد و سیاست و فرهنگش طبق الگوی غرب باشد، گفت: جمهوری اسلامی ایران در بخش های دفاع و امنیت و زیرساخت و استقلال سیاسی به الگویی بومی، قابل قبول و الهام بخش تبدیل شده است.

زارع، پیشرفت های جمهوری اسلامی در عرصه های زیرساختی را نقطه مقابل برخی عقب ماندگی های اجتماعی و اقتصادی دانست و اضافه کرد: در برخی عرصه ها نه تنها پیشرفت نکردیم، بلکه دچار پسرفت شدیم.

وی سبک زندگی را نرم افزار تمدن سازی دانست و تاکید کرد: فلسفه وجودی جمهوری اسلامی بسترسازی برای ظهور است و بسترسازی برای ظهور چیزی جز شکل گیری تمدن نوین ایرانی – اسلامی نیست و اگر تمدن نوین ایرانی – اسلامی شکل نگیرد، فلسفه وجودی جمهوری اسلامی کامل نمی شود.

معاون قرارگاه بقیه الله، تمدن نوین ایرانی – اسلامی مد نظر رهبر انقلاب را شکل گیری یک کشور مستقل و پیشرفته و معنوی و الهام بخش دانست و متذکر شد: این تمدن در سخت افزارها پیش رفته، اما در نرم افزارها نسبت به آرمان های انقلاب همچون عدالت اجتماعی و فسادستیزی و سبک زندگی و… عقب هستیم.

زارع، بیانیه گام دوم انقلاب را دارای چهار عظمت از دیدگاه رهبری دانست و خاطرنشان کرد: عظمت اول در پیروزی انقلاب و عظمت دوم در راه طی شده است؛ با وجود دشمنی ها و توطئه های فراوان به پیشرفت چشمگیری در توسعه زیرساخت ها رسیدیم.

وی تمدن نوین ایرانی – اسلامی را چشم انداز پیش روی ملت ایران دانست و گفت: این چشم انداز یک عظمت است، زیرا کمتر کشور و ملتی در دنیا مدعی تمدن سازی است و فقط چند کشور سابقه تمدن سازی دارند؛ البته ایران پیش از اسلام و پس از اسلام دارای تمدن بوده و این سابقه تمدنی است که غرب را ترسانده و او را به دشمنی با ملت ایران واداشته است.

معاون قرارگاه بقیه الله، نقش جریان جوان مومن متعهد را عظمت چهارم دانست و یادآور شد: در طول ۴۴ سال گذشته همواره مدیون نقش آفرینی این جریان در حرکت های توسعه ای بودیم.

وی تحقق چشم انداز جمهوری اسلامی را نیازمند یک حرکت عمومی در کشور همانند نهضت انقلاب دانست و گفت: آحاد جامعه باید نسبت به تمدن سازی ایرانی – اسلامی احساس تکلیف کنند و قطعا جوانان مومن و متعهد باید محوریت این حرکت عمومی را بر عهده بگیرند.

زارع، تفاوت گام اول و گام دوم انقلاب را در نوع مسائل و راه حل ها دانست و اظهار کرد: مسائل گام اول انقلاب سخت افزاری و مسائل گام دوم نرم افزاری است و در گام اول با حضور مقطعی و مناسبتی مردم می توانستیم مسائل را حل کنیم، اما جنس مسائل در گام دوم  از نوع سبک زندگی است و نیازمند حضور هدفمند و مستمر و موثر جبهه انقلاب هستیم.

.