مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

به مجتمع‌های فرهنگی مجوز اکران فیلم‌های سینمایی داده می‌شود/ شفت نخستین نمونه در گیلان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت : در شهرهای فاقد سینما ، به مجتمع‌های فرهنگی مجوز اکران فیلم‌های سینمایی داده می‌شود تا به صورت دو منظوره فعالیت کنند و در این ارتباط ، شهرستان شفت نخستین نمونه در این بخش خواهد بود.

 به گزارش ورس ، رضا ثقتی امروز ( دوشنبه ) در گفتگوی تلویزیونی با برنامه وارش شبکه باران ( سیمای استانی مرکز گیلان ) ، مناسبت ۲۱ شهریور ماه روز سینما را به اهالی هنر هفتم تبریک گفت و اظهار داشت : تولید آثار فاخر و مطابق با فرهنگ و باورهای دینی و نیز مولفه های فرهنگ بومی از مواردی‌ست که در سینما باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ظرفیت های این بخش در تعمیق و توسعه فرهنگی کشور را گسترده خواند و ادامه داد : انتظار است در تولیدات سینمایی خواسته‌ها و دغدغه های مردم بیان شود .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، سینما را دارای کارکردهایی اثرگذار در حوزه فرهنگ سازی دانست و برنامه های فرهنگی دولت انقلابی و جهادی سیزدهم را مورد اشاره قرار داد و گفت : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به تبع آن ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ؛ از تولیدات ارزشمند سینمایی حمایت می کند .

ثقتی پیگیری های مجدانه برای تکمیل سینماهای در حال احداث در نقاط مختلف استان و نیز سالن های چند منظوره سینمایی را یادآور شد و افزود : همچنان با جمع بندی مشکلات این حوزه ، به دنبال ارتقاء فضاهای سینمایی هستیم .

وی خاطر نشان ساخت : طی سال‌ گذشته ، چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض برای به روز رسانی سینماهای استان ازجمله طلوع فومن و شادی ماسال پرداخت شد.

وی عنوان کرد : فعالیت سینما سپیدرود رشت که طی سال‌های اخیر با وقفه همراه بود ، به تازگی از سر گرفته و این سینما وارد چرخه اکران شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همچنین اضافه کرد : در شهرهای فاقد سینما ، به مجتمع‌های فرهنگی مجوز اکران فیلم‌های سینمایی داده می‌شود تا به صورت دو منظوره فعالیت کنند و در این ارتباط ، شهرستان شفت نخستین نمونه در این بخش خواهد بود.

ثقتی یادآور شد : اکران همزمان فیلم های جشنواره بین المللی فجر در تالار مرکزی رشت که سال گذشته انجام شد ، با استقبال خوبی از سوی آحاد جامعه همراه بود که این امر نشان از علاقه مندی مردم استان به هنر سینما دارد .