آماده‌سازی پایانه مرزی آستارا برای انتقال زائران اربعین/ خروج گیلانی ها از مرز خسروی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از آماده‌سازی پایانه مرزی آستارا به منظور انتقال زائران تا پایان مرداد خبر داد و گفت: مرز خروجی این استان برای اولین بار مرز خسروی معرفی شده است.

به گزارش ورس از ایسنا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از آماده‌سازی پایانه مرزی آستارا به منظور انتقال زائران تا پایان مرداد خبر داد و گفت: مرز خروجی این استان برای اولین بار مرز خسروی معرفی شده است.

فریبرز مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان در مراسم اربعین حسینی ۱۴۰۱، گفت:‌ در بحث سفر اربعین جلساتی با محوریت استانداری برگزار و برخی از هماهنگی‌های لازم انجام شد.

وی افزود: استان گیلان در این ایام در دو حوزه اعزام زائران استانی و اعزام زوار خارجی که از مرز آستارا وارد کشور می‌شوند، فعالیت خواهد کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان از آماده‌سازی پایانه مرزی آستارا خبر داد و عنوان کرد: در حال آماده‌سازی این پایانه مرزی هستیم که تا پایان مرداد برای زوار آماده خواهد شد.

مرادی با اشاره به برگزاری جلسات در راستای انتقال زائران استانی،‌ گفت:‌ با هماهنگی اعضای کمیته حمل و نقل جلساتی برگزار شد و از کمیته اعزام درخواست کردیم تعداد زوار را اعلام کند تا در این راستا رایزنی با صنوف حمل و نقل انجام یا قراردادها بسته شود تا افراد به صورت کاروانی اعزام شوند

وی خاطرنشان کرد: مرز خروجی زوار اربعین استان گیلان برای اولین بار مرز خسروی در کرمانشاه معرفی شده است و در حال انجام هماهنگی‌های لازم با مسئولان مربوطه هستیم.

.