راه اندازی سینمای حوزه هنری گیلان در رشت/ اولویت اکران با فیلم های مهم، جدی و فراگیر

رئیس حوزه هنری گیلان، هزینه راه اندازی مجدد سینماهای راکد را خیلی کمتر از احداث سینمای جدید دانست و متذکر شد: فعالیت سینما سپیدرود رشت در سال های اخیر دچار وقفه شده بود و لذا اقدام به خریداری این محل از سوی موسسه «بهمن سبز» که متولی امور سینمایی حوزه هنری است، کردیم.

به گزارش ورس از ایسنا رئیس حوزه هنری گیلان، هزینه راه اندازی مجدد سینماهای راکد را خیلی کمتر از احداث سینمای جدید دانست و متذکر شد: فعالیت سینما سپیدرود رشت در سال های اخیر دچار وقفه شده بود و لذا اقدام به خریداری این محل از سوی موسسه «بهمن سبز» که متولی امور سینمایی حوزه هنری است، کردیم.

رسول منفرد در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه حوزه هنری استان گیلان در شهر رشت دارای سینما شده است، اظهار کرد: حوزه هنری انقلاب اسلامی در سال های اخیر موضوع گسترش مخاطبان سینمای ایران را با جدیت پیگیری می کند و این پیگیری صرفا با رویکرد افزایش فروش نیست.

وی با بیان اینکه حوزه هنری در حوزه سینما در کنار افزایش فروش بر روی کیفیت و تنوع و اثرگذاری فیلم ها تاکید دارد، تصریح کرد: متاسفانه چون در روستاها سینما نداریم و امکان دسترسی مخاطب روستایی به سینما نیست، با فقدان تولیدات سینمایی در این حوزه مواجه هستیم.

رئیس حوزه هنری گیلان افزایش سینماها و گسترش مخاطبان را موجب افزایش تنوع در آثار و مضامین فیلم های سینمای ایران دانست و گفت: اولویت حوزه هنری با راه اندازی سینماهایی است که در شهرها راکد هستند و فعالیت آنها به هر دلیلی متوقف شده باشد.

منفرد، هزینه راه اندازی مجدد سینماهای راکد را خیلی کمتر از احداث سینمای جدید دانست و متذکر شد: فعالیت سینما سپیدرود رشت در سال های اخیر دچار وقفه شده بود و لذا اقدام به خریداری این محل از سوی موسسه «بهمن سبز» که متولی امور سینمایی حوزه هنری است، کردیم.

وی با بیان اینکه سینما سپیدرود رشت کاملا خریداری شده و طی هفته های آتی آماده سازی می شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم مخاطبان این سینما در شرایط بهتری به تماشای فیلم های سینمای ایران بنشینند.

رئیس حوزه هنری گیلان با اشاره به تمرکز سینماهای حوزه هنری بر اکران فیلم های حال حاضر سینمای ایران، عنوان کرد: فیلم هایی اولویت اکران هستند که علاوه بر مهم بودن و جدی بودن و فراگیر بودن مضمونی، به اعتلای فرهنگی جامعه کمک کنند.

وی هدف از راه اندازی سینماهای راکد توسط حوزه هنری را افزایش دسترسی مخاطبان به سینما دانست و بیان کرد: فیلم های خوب زیادی در سینمای ایران تولید می شود که شاید اصلا فرصت اکران را در سینماهای گیلان پیدا نکنند. متاسفانه وضعیت سرانه صندلی سینما در گیلان و رشت مطلوب نیست و امیدواریم با راه اندازی سینما سپیدرود به ارتقای این شاخص کمک کنیم.

منفرد، با بیان اینکه فعال سازی سینما در سایر شهرها در دستور کار حوزه هنری استان قرار دارد، اضافه کرد: حوزه هنری در شهرستان سیاهکل در حال احداث سینماست؛ البته این سینمای نیمه تمام در جریان برف سال ۸۳ تخریب شد و در حال حاضر به واسطه کمبود منابع مالی، روند تکمیلی کندی دارد و امیدواریم به زودی این سینما را به بهره برداری برسانیم.

.