فعالیت اکیپ های بازرسی در آستارا/ اجازه سوءاستفاده به صنوف را نمی دهیم

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا با اشاره به فعال بودن اکیپ های بازرسی در این شهرستان، تاکید کرد: اجازه سواستفاده به صنوف را نمی‌دهیم.

به گزارش ورس از ایسنا معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا با اشاره به فعال بودن اکیپ های بازرسی در این شهرستان، تاکید کرد: اجازه سواستفاده به صنوف را نمی‌دهیم.

جمشید مهدوی در جمع خبرنگاران با اشاره به تشدید نظارت ها بر بازار آستارا اظهار کرد: متاسفانه برخی صنوف آماده سواستفاده هستند و در این رابطه اداره صمت و اتاق اصناف شهرستان موظف هستند با رصد دقیق و به موقع بازار جلوی احتکار وگرانفروشی را بگیرند.

وی با بیان اینکه آستارا یک شهرستان مرزی و گردشگرپذیر است افزود: اگر فروشگاهی اقدام به گرانفروشی و یا کم فروشی بکند در اسرع وقت به ادارات متولی اطلاع رسانی شود تا سریع تر با کسانی که به قانون احترام نمی گذارند برخورد شده و متخلفان به تعزیرات معرفی شوند.

مهدوی با تاکید بر اینکه شرایط تحت کنترل است و دست دلالان از بازار کوتاه شده است، گفت: بازرسان ادارات متولی در امر تنظیم بازار شبانه روز در سطح شهرستان مرزی آستارا مشغول بازرسی و رصد وضعیت بازار هستند تا نگذارند بعضی از افراد سودجو به خواسته های خود برسند و در بازار کالای اساسی اختلال ایجاد کنند.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا تصریح کرد: به دلالانی که با اختلال در بازار می خواهند به نفع خود بهره برداری کنند هشدار می دهیم و به هیچ وجه با این افراد مدارا نخواهیم کرد و طبق قانون برخورد جدی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه تمامی فروشگاه ها باید کالاهای اساسی را با قیمت جدید در اختیار مردم قرار دهند اظهار کرد: شجاعت دولت در اجرای این طرح جهادی شایسته تقدیر است و همه باید با همراهی دولت کمک کنیم تا دست دلالان، رانت و قاچاق از بازار کوتاه شود.

مهدوی با اشاره به اینکه این جراحی اقتصادی دولت با مشکلاتی همراه خواهد بود، خاطر نشان کرد: در این راه باید صبر داشت.

وی تصریح کرد: برخی به دنبال آن هستند که از این شرایط به نفع خود سو استفاده کنند و متاسفانه در فضای مجازی هم در صدد تشویق مردم به دنبال ایجاد تشنج و رسیدن به نیات شوم خود بودند که با آگاهی مردم خنثی شد.

معاون فرماندار آستارا خواستار همراهی رسانه ها و خبرنگاران شد و گفت: امروز دولت رسالت بزرگی را در مردمی کردن اختصاص ارز ترجیحی و جراحی اقتصاد کشور بر عهده گرفته و از رسانه‌های متعهد به ارزش‌های نظام درخواست می‌شود تا دولت را در اجرای موفق این طرح یاری کنند.

.