قیمت شیرینی و قنادی در حال حاضر هیچ تغییری نکرده است

رییس اتحادیه شیرینی‌فروشان اهواز با بیان اینکه قیمت شیرینی و قنادی در حال حاضر ثابت و هیچ تغییری نکرده است، گفت: تقاضای ما بر این است که قیمت شیرینی را ۵۰ درصد افزایش دهد.

به گزارش ورس از ایسنا، رییس اتحادیه شیرینی‌فروشان اهواز با بیان اینکه قیمت شیرینی و قنادی در حال حاضر ثابت و هیچ تغییری نکرده است، گفت: تقاضای ما بر این است که قیمت شیرینی را ۵۰ درصد افزایش دهد.

سیامک جعفری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در حال حاضر قیمت شیرینی و قنادی تغییری نکرده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه بیمه نیروی کار ۵۷ درصد و اقلام و مواد مصرفی پخت شیرینی مثل آرد و روغن نیز افزایش قیمت پیدا کرده است، اتحادیه تقاضای افزایش ۵۰ درصدی قیمت شیرینی را دارد.

وی با بیان اینکه احتمالاً در همین روزها کمیسیونی برای قیمت گذاری‌ها تشکیل شود و ما درخواست افزایش قیمت شیرینی را مطرح خواهیم کرد، افزود: در گذشته هر کیسه ۵۰ کیلویی آرد قنادی را به قیمت ۲۰۰ هزار تومان از سامانه خریداری می‌کردیم اما در حال حاضر قیمت آن به ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

جعفری با بیان اینکه شکری که دولت تامین می‌کند به قیمت آزاد است، افزود: اداره جهاد کشاورزی تنها شکر موردنیاز اتحادیه یعنی هر کیسه ۵۰ کیلویی را به قیمت آزاد ( ۷۱۸ هزار تومان) تامین می‌کند که در این دو سه ماه مرتب تامین شده است و به اندازه کافی وجود دارد اما اتحادیه ما روغن یا اقلام دیگر را از دولت دریافت نمی‌کند و از بازار آزاد است.