مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان خبر داد؛

عزل ۶ دهیار در شهرستان شفت

 مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه این دفتر در انتصابات دهیاران دخل و تصرفی ندارد و این موضوع از اختیارات قانونی شوراهای اسلامی است افزود : نهاد های حراستی و گزینش بر روند انتصابات نظارت کافی را دارند و به تازگی نیز 6 دهیار در شهرستان شفت عزل شده اند.

به گزارش ورس ، یاور پیرعلایی ، عصر امروز – جمعه – در نشستی که با حضور سید امیر حسین مدنی ، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و نماینده تام الاختیار دکتر رییسی ، رییس جمهور اسلامی ایران در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان شفت گفت : بیش از ۸ میلیارد تومان  از ردیف اعتبارات مناطق محروم در استان گیلان جذب شده است که ۷۰۰ میلیون تومان آن به ساخت و تکمیل پل روستای چنار رودخان تخصیص یافته است .

وی با اشاره به اینکه ردیف تسهیلات قرض الحسنه شهرستان شفت در مقایسه با سایر شهرستان ها ۱۰ درصد افزایش یافته است افزود : بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان برای ساخت یک خانه هلال در شفت اختصاص یافته است . پیرعلایی در ادامه افزود : به تازگی یک دستگاه خودروی جمع آوری زباله نیز به شهرستان شفت اعطا شده است .

 مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان در پاسخ به انتقادات یکی از اقشار مردم در جلسه نسبت به نحوه تعیین  دهیاران ، با بیان اینکه این دفتر در انتصابات دهیاران دخل و تصرفی ندارد و این موضوع از اختیارات قانونی شوراهای اسلامی است افزود : نهاد های حراستی و گزینش بر روند انتصابات نظارت کافی را دارند و به تازگی نیز ۶ دهیار در شهرستان شفت عزل شده اند.