رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایی گیلان تاکید کرد ؛

لزوم رسیدگی فوری به پروژه‌ نیمه تمام سد لاسک شهرستان شفت

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایی گیلان ضمن اشاره به سفر احتمالی رئیس جمهور و هیئت دولت به گیلان ، رسیدگی فوری به پروژه‌های نیمه تمامی مانند سدهای لاسک شفت، پلرود، شفارود و نظایر آن را برای گیلان به عنوان استانی با مزیت بخش کشاورزی ضروری دانست.

به گزارش ورس از شبستان ، «محمد رسول سماکچی» ، ضمن اشاره به سفر احتمالی رئیس جمهور و اعضای کابینه دولت به استان گیلان در روزهای آینده اظهار داشت: گیلان طرح‌ها و پروژه‌های ضروری و فوری و نیازهای اساسی و کوتاه مدت بسیار زیادی دارد که انتظار داریم در این سفر بیش از هر چیز مورد توجه و عنایت رئیس جمهور و دولت انقلابی و مردمی قرار بگیرد.

رئیس هیئت مدیره کانون کارفرمایی استان گیلان با بیان اینکه معضل زباله و پسماند به چالش نگران کننده و قدیمی گیلان تبدیل شده است ابراز داشت: رسیدگی فوری به نابه‌سامانی‌های ایجاد شده در این بخش و اختصاص بودجه و اعتبار کافی برای سر و سامان دادن به پسماند و سایت لندفیل سراوان تنها بخشی از خواسته‌های به حق مردم از دولت انقلابی است.

سماکچی رسیدگی فوری و اختصاص بودجه کافی جهت لایروبی رودخانه‌های به شدت آلوده زرجوب و گوهررود همچنین تکمیل پروژه فاضلاب رشت و تصفیه‌خانه مربوطه را هم خواستار شد و اضافه کرد: رسیدگی علمی، عملی و تخصیص بودجه و اعتبار برای نجات تالاب بین المللی انزلی که نه فقط به گیلان بلکه به عنوان میراثی گرانبها به تمام ایران و البته جهان تعلق دارد از دیگر مواردی است که انتظار داریم در این سفر مورد توجه ویژه قرار گیرد.

عضو هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تسریع در عملیات احداث یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های ملی کشور یعنی راه‌آهن رشت به انزلی را نیز ضروری خواند و گفت: از دولت انتظار داریم تمهیدات لازم را برای اتمام پروژه آزاد راه قزوین به رشت حد فاصل رودبار به امامزاده هاشم اتخاذ کند و برای اتوبان امام زاده هاشم به رشت هم تدبیری اساسی بیندیشد.

وی رسیدگی فوری به پروژه‌های نیمه تمامی مانند سدهای لاسک شفت، پلرود، شفارود و نظایر آن را هم برای گیلان به عنوان استانی با مزیت بخش کشاورزی ضروری ذکر کرد و بیان داشت: همه کلانشهرها به غیر از شهر رشت از بودجه مترو یا پروژه‌های بزرگ دیگر بهره‌مند شدند، علاوه بر این‌ها وضعیت امورشهری و شهرداری‌های گیلان از لحاظ مالی اسفناک بوده و رسیدگی به این امورات حیاتی است.

سماکچی با تاکید بر اینکه رسیدگی به مشکلات ورزشی استان گیلان که در چند سال اخیر به فنا رفته است از دیگر اولویت‌های این استان به شمار می‌رود تصریح کرد: همچنین رسیدگی و سروسامان بخشیدن به مسایل مدیریتی استان گیلان و منطقه آزاد انزلی از دیگر خواسته‌های به حق مردم است که انتظار داریم در سفر هیئت دولت به گیلان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

این کارشناس مسائل اقتصادی و پیشکسوت صنایع وضعیت صنایع گیلان را اسفناک خواند و با تاکید بر اینکه نیمی از کارخانجات در شهر صنعتی رشت و شهرک‌های صنعتی تعطیل یا با ظرفیت بسیار کم در حال فعالیت هستند یادآور شد: شهر صنعتی رشت به علت وضعیت نامناسب مادی قادر به ساخت تصفیه‌خانه نیست که عبور از این مشکل مساعدت و کمک مستقیم دولت را طلب می‌کند.