خط قرمز مجلس وضعیت معیشت مردم است

رشت - ایرنا - رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: خط قرمز مجلس وضعیت معیشت مردم است و هر اقدامی که زندگی مردم را سخت کند ، ما در کنار مردم خواهیم بود.

به گزارش ورس از ایرنا ، حمید رضاحاجی بابایی عصر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گیلان افزود: لایحه بودجه ۱۴۰۱ با هوشیاری و دقت قابل توجه بررسیی می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم برای اولین سال لایحه بودجه را به مجلس تقدیم می کند، گفت: بحث هایی برای نخستین بار مطرح می شود همچون موضوع ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی که مباحث و نگرانی های هم برای آن بین مردم ایجاد شده است. 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هر تصمیمی که گرفته شود می تواند تغییرات وسیعی ایجاد کند گفت: به طور حتم تصمیمی گرفته نخواهد شد که معیشت مردم را به خطر بیاندازد.

حاجی بابایی با بیان اینکه ما از مشکلات عبور خواهیم کرد که نشانه های آنهم موجود است افزود: مجلس مسیری را طی خواهد کرد که از دولت به عنوان نهاد مجری حمایت و دولت را تقویت کند؛ ضمن اینکه باید تصمیمی گرفت که جایگاه مجلس آسیب نبیند. 

وی با اشاره به بازدید از تعدادی از پروژه های نیمه تمام استان گیلان و موانع پیش آمده برای عدم تکمیل آنها گفت: گیلان از استان های کلیدی و از مرزهای طلایی ما در کشور محسوب می‌شود که نشان دهنده امتیازات بسیار بالای آن در حوزه اقتصادی است.

رئیس کمیسوین برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با وجود همه ویژگی و ظرفیت‌های استان، مشکلاتی در حوزه های پسماند، آب شرب، سدهای نیمه تمام. فاضلاب‌ها، امکانات بیمارستانی، تالاب انزلی وجود دارد که موجب نگرانی مجلس است.

حاجی بابایی گفت: در موضوعی مثل پسماند گیلان، همه ما طی ۴۲ سال گذشته مقصر بودیم که این اتفاق افتاده است. 

وی با انتقاد از مدیریت های پیشین تاکید کرد: استان گیلان از ظرفیت های بودجه‌ای خود به خوبی استفاده نکرده است.

تعداد ۱۲ نفر از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه امروز طی سفری یکروزه به گیلان از ظرفیت های اقتصادی، مشکلات بخش های مختلف و پروژه های نیمه تمام استان بازدید کردند.این خبر را در منبع اصلی بخوانید