رسام به ریاست اداره صمت شهرستان شفت رسید

آیین تودیع سرپرست و معارفه ریاست اداره صنعت ، معدن و تجارت شفت برگزار شد .

به گزارش ورس  ؛ آیین تودیع سرپرست و معارفه ریاست اداره صنعت ، معدن و تجارت شفت صبح امروز – شنبه – در دفتر محمدرضا محسنی فرماندار این شهرستان برگزار شد .
فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه دامنه فعالیت های وزارت صنعت ، معدن و تجارت گسترده است افزود : پیگیری احیای وزارت بازرگانی توسط دولت می تواند شایسته و موثر باشد .
وی با بیان اینکه شهرستان شفت قریب به ۶۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد و نسبت به سایر شهرستان های گیلان از شاخص های توسعه و عمران عقب مانده است افزود : عدم توجه به زیرساخت ها در دهه های گذشته ، نزدیکی به مرکز استان و مهاجرت سبب شده است که جمعیت این شهرستان شناور باشد و بازار آن رونق و پایداری لازم را نداشته باشد .


محسنی با اشاره به اینکه شفت به صورت پایلوت به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور معرفی شده است تصریح نمود : این موضوع می تواند سبب تمرکز دستگاه های اجرایی و خدماتی کشور و استان برای توسعه شهرستان شفت شود .
مقام عالی دولت در شفت با بیان اینکه مدیران باید بر وظایف سازمانی خود اشرافیت داشته باشند تصریح نمود : یک مدیر موفق نسبت به سیاست های دولت باید باور و اعتقاد قلبی داشته باشد .
وی ساماندهی اصناف ، جلوگیری از فعالیت های واحدهای غیرمجاز ، مقابله با گرانفروشی و رعایت بهداشت محیط کسب و کار را یکی از مطالبات شهرستان به ویژه شهروندان برشمرد و تصریح نمود : قانون مداری و افزایش نظارت ها برای حفظ حقوق شهروندی و بهره گیری بیش از پیش اقتصادی از ظرفیت های گردشگری شهرستان شفت لازم و ضروری است .
محسنی در ادامه با اشاره به اینکه اداره صمت همواره باید با اتاق اصناف و اتحادیه ها تعامل داشته باشد افزود : شفافیت مالی و دقت نظر در میزان درآمدها و هزینه ها سبب پیشگیری از بروز مشکلات خواهد شد .
در پایان این نشست از زحمات مصطفی ترابی و همچنین یوسف مسیحا قدردانی و امیرحسین رسام به عنوان ریاست اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان شفت معرفی شد .
وی پیش از این کارشناس مسوول اداره امور معادنِ سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان بود و ریاست اداره تنظیم بازار و مدیر روابط عمومی سازمان بازرگانی (سابق) را در کارنامه کاری خود دارد .