شالمای شفت در گذر زمان

بازار این روستا پر رونق است و نواحی سفیدمزگی و سالک معلم را هم تحت پوشش قرار می دهد.

به گزارش ورس ، روستای شالمای شفت از روستاهای قدیمی و معروف این شهرستان است که از دیرباز در این منطقه رونق داشته است . این روستای کهن که دارای بزرگانی تاثیرگذار در تاریخ شفت و گیلان بوده است در بخش احمدسرگوراب و در مسیر راه نصیرمحله به سیاهمزگی قرار دارد.

شالما دارای آب و هوای کوهپایه ای است و دارای چشم اندازهای زیبا می باشد. شالیزارهای اطراف روستا ، وجود رودخانه ای زیبا در قسمت شرقی زیبا همراه با پل معلق بر زیبایی های این روستا افزوده است. وجود امکاناتی مانند مرکز بهداشتی درمانی ، دبیرستان پسرانه که از قدیمی ترین دبیرستان های شفت بوده و همچنین پاسگاه نیروی انتظامی و پاسگاه جنگلبانی به این روستا رونق بیشتری داده است.

این روستا از چندسال قبل مشمول طرح هادی قرار گرفته و در حال پیشرفت می باشد. مردم این روستا به گویش تالشی صحبت می کنند و شغل بیشترشان کشاورزی و دامداری می باشد.

درصد باسوادی این روستا بالا است و جوانان این روستا از گذشته در رشته های ورزشی  سرآمد بوده اند. از ورزشهای پرطرفدار در این روستا والیبال و شطرنج می باشد. بازار این روستا پر رونق است و نواحی سفیدمزگی و سالک معلم را هم تحت پوشش قرار می دهد. ناحیه کناره رودخانه و پل معلق مکان مناسبی برای مسافران و گردشگران می باشد.

 دکتر شبان شالمایی از روزنامه نگاران مردمی گیلان اهل این روستا بود.

808584_0z1bNToT 808584_dIzXCg4u 808584_dT3GVEAr 808584_FdJrwiP4 808584_Qsa6UiqF 808584_V1CsT4Ps 808584_vuTSHaH2منبع : وبلاگ دیدنیهای شفت ؛ shaftziba.persianblog.ir