تاریخ: جمعه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۳
دسته‌بندی: اقتصادی

جریمه ۳۰ میلیارد تومانی، سزای گرانفروشی یک کارخانه شکر

نویسنده: veres
1402/01/25 - 10:34
کد خبر: 52542
سایز متن / -

[ad_1]

مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از جریمه یک کارخانه تولید شکر به دلیل گرانفروشی و تخلف خبر داد.

 به گزارش ورس از ایسنا ،، مسعود امراللهی با اشاره به اینکه یک کارخانه شکر محصول خود را بالاتر از نرخ مصوب عرضه می کرد، گفت: این شرکت پیامکی به مشتریان خود ارسال کرده بود که از طریق همان پیامک ها بررسی های لازم انجام شد و متوجه شدیم این شرکت شکر خود را حدود ۷۰۰۰ تومان بالاتر از نرخ مصوب عرضه می کند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، افزود: قیمت مصوب هر کیلو شکر درب کارخانه ۱۸ هزار و ۱۸۰ تومان است که متاسفانه با قیمت ۲۵ هزار تومان عرضه می شد.

مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: بلافاصله بازرسان به این موضوع ورود کردند و حدود ۴۰۰۰ تن شکر این کارخانه را توقیف کردند و گرانفروشی نیز لحاظ شده است.

وی در پایان گفت: جمعا گزارشی که از جریمه این کارخانه به تعزیرات حکومتی ارسال کردیم حدود ۳۰ میلیارد تومان بود.

[ad_2]

ثبت نظر جدید
در ثبت ديدگاه به حقوق ديگران احترام بگذاريد.  
  • ساناز گفت:

    این کارخانه گران فروشی نداشته و اصلا فروشی با قیمت ۷۰۰۰ تومان بالاتر از قیمت ندارد و سندی وجود ندارد و قیمت شکر تثبیتی نبوده و سازمان حمایت هیچگونه قیمتی اعلام و ابلاغ نکرده است و تابع قیمت بازار است قیمت تمام شده تولید در سال۱۴۰۱ طبق اعلام انجمن شکر۲۱۹۰۰ تومان است و قیمت ۱۸۰۰۰ تومان برای شکر بازرگانی دولتی و پشتیبانی امور دام اعلام شده است و هم اکنون در سایت بازارگاه وزارت جهاد بازه قیمت ۲۳۵۰۰ تومان تا ۲۵۰۰۰ تومان اعلام شده است

برو بالا