همایش پسماند و تفکیک زباله در شفت برگزار شد
همایش پسماند و تفکیک زباله در شفت برگزار شد

همایش پسماند زباله و تفکیک آن از مبدا در سالن ارشاد اسلامی شفت برگزار شد.

همایش پسماند زباله و تفکیک آن از مبدا در سالن ارشاد اسلامی شفت برگزار شد. در این همایش که مسوولین و برخی از مردم حضور داشتند مطالبی درباره تفکیک زباله و لزوم تغییر در رویکرد جمع آوری آن گفته شد.

جلیلی سخنگوی شورای شهر شفت در این همایش اظهار کرد : بسیاری از برنامه های توسعه شهری نیازمند مشارکت مردمی است و تفکیک و جمع آوری زباله نیز یکی از این موارد است. وی فرهنگ سازی را در این مهم ضروری دانست و از تلاش ها برای اطلاع رسانی بیشتر شهروندان خبر داد.

صفر آذری شهردار شفت  پیش از اظهارات جلیلی  از اجرای موفق طرح تفکیک از مبدا در برخی از نقاط شهر شفت سخن به میان آورد و از فعالیت های صورت گرفته شهرداری در این مورد حمایت کرد.
حیدری نژاد معاون فرماندار شفت نیز در ابتدای سخنان خود به موضوع فرهنگ اشاره کرد و خواستار فرهنگ سازی در مورد جمع آوری اصولی زباله شد. وی استقبال کم شهروندان را به همزمانی با فصل کشاورزی گره زد و گفت : جلسه اول این همایش است و همیشه جلسات اول مشکلاتی را همراه خود خواهدداشت. وی از تصمیم شهرداری و شورای شهر برای تشکیل این همایش استقبال کرد و ابراز امیدواری کرد رفته رفته این همایش ها با جمعیت بیشتری برگزار گردد. این همایش با سخنرانی یکی از کارشناسان محیط زیست استان ادامه و به پایان رسید.
همایش پسماند وتفکیک از مبدا در سایه ی  نمره صفر چندی پیش شهرداری شفت در کارگروه پسماند استان و حواشی پس از آن به کار خود پایان داد.

tafkikshaft-002 tafkikshaft-004 tafkikshaft-005 tafkikshaft-006 tafkikshaft-008 tafkikshaft-009 tafkikshaft-010 tafkikshaft-013 tafkikshaft-014 tafkikshaft-015 tafkikshaft-016