جلوگیری از رها شدن زباله در رودخانه ها ضروری است
جلوگیری از رها شدن زباله در رودخانه ها ضروری است

ریاست کارگروه پسماند شهرستان شفت بر ضرورت جلوگیری از رها شدن زباله در رودخانه های بالادست تاکید کرد تا با این کار زباله ها به سمت مرداب انزلی هدایت نشوند.

fghdfghبه گزارش ورس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شفت کارگروه پسماند شفت برگزار شد. در این جلسه یونس محمودی فرماندار شفت با اشاره به اهمیت مقوله محیط زیست اظهار داشت: از آنجا که مسائل زیست محیطی یکی از مهمترین سیاست های دولت تدبیر و امید است و مورد توجه ویژه استاندار محترم گیلان نیز قرار دارد ، اجرا و رعایت مبانی و الگوهای زیست محیطی باید در فرایند اجرای پروژه های عمرانی شهرستان شامل پروژه های شهری و روستایی مورد توجه جدی برنامه ریزان قرار گیرد. و همه دستگاههای شهرستان در اجرای پروژه ها باید به این مهم توجه کنند. وی افزود: آنچه امروز سخن روز رسانه ها و جراید است ، اتخاذ موضع کارشناسی دقیق و به موقع استاندار محترم گیلان در کارگروه پسماند استان و دغدغه های ایشان در خصوص مساله پسماند و محیط زیست است.

محمودی در ادامه با اشاره به برخی از اقدامات اجرایی و آموزشی صورت گرفته در شهرستان ، بر ضرورت پیشگیری از معضلات زیست محیطی و ارجحیت آن بر درمان گفت و تصریح کرد که این از وظایف ذاتی اعضای کارگروه پسماند است. وی در ادامه با اشاره به نقش مهم و کارکردی دهیاران ، تعریف مکانیسم دفن بهداشتی محلی در روستاها را از برنامه های مهم کارگروه برشمرد و خواستار توجه ویژه دهیاران به این امر شد.

ریاست کارگروه پسماند شهرستان شفت در ادامه بر ضرورت جلوگیری از رها شدن زباله در رودخانه های بالادست تاکید کرد تا با این کار زباله ها به سمت مرداب انزلی هدایت نشوند. وی با اشاره به شیوه های بهره گیری از زباله ها جهت تبدیل به کود و سایر موارد تاکید کرد: باید برنامه ریزی کنیم تا از این زباله ها در شهرستان کسب درآمد شود.

محمودی از نقش ویژه شهرداران و دغدغه جدی استاندار گیلان نسبت به عملکرد شهرداران سخن گفت و به شهرداران توصیه اکید نمود تا با بهره گیری از ابزارهای فیزیکی و برنامه ریزی دقیق در پیگیری و تحقق اهداف کارگروه پسماند تلاش کنند. وی در پایان جلسه از تلاشهای شهرداری احمدسرگوراب در تحقق نسبی برنامه های کارگروه در شهراحمدسرگوراب قدردانی نمود.