زباله های جنجالی ورودی شهرستان شفت از سمت جیرده با همکاری دهیاری جیرده جمع آوری شد.

jirdezobaleزباله های جنجالی ورودی شهرستان شفت از سمت جیرده با همکاری دهیاری جیرده جمع آوری شد.

زهرا علیزاده دهیار جیرده به خبرنگار ورس گفت : زباله های انباشته شده در ورودی جیرده توسط دهیاری و کمک های مردمی جمع آوری شد. وی در ادامه افزود : ما به طور مستمر تلاش خود را انجام می دهیم و زباله ها را جمع آوری می کنیم . وی با بیان این که جمع آوری اصولی زباله یکی از مشکلات مردم جیرده است گفت : بیشتر زباله های انباشته شده در ورودی جیرده توسط افراد رهگذر و خودروهای ناشناس در این محل رها می شود.

به گزارش ورس ماجرای زباله های انباشته شده در ورودی جیرده زمانی آغاز شد که گزارشی با عنوان “ورود به شفت اکیدا ممنوع” بر روی خروجی “ورس” پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شفت قرار گرفت و از وضعیت نامناسب ورودی های شهرستان شفت انتقاد شد.

با حمایت پایگاهای خبری استان گیلان از این موضوع که یکی از مطالبات مردم شهرستان شفت نیز هست این موضوع به شکل های مختلف در رسانه های مذکور مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. 

در حاشیه تابلوی قدیمی ورودی شهرستان شفت از سمت جیرده ، زباله ها نیز خبرآفرین شدند و بخش وسیعی از این تحلیل ها شدند.

مهمترین واکنش مسوولین به این خبرها حساسیت محیط زیست استان و شهرستان شفت بود و از این رو آنها کوشیدند تا این مشکل را حل کنند .

این موضوع توسط مسوولین محیط زیست از دهیاری جیرده که مسئول جمع آوری و مدیرت زباله ها در این روستا است ، مطالبه شد و از دهیار خواسته شد که این مشکل را حل کند. دهیاری جیرده نیز این موضوع را از پیمانکار جمع آوری زباله مطالبه کرد و و از آنها خواست هرچه زودتر به تعهدات خود عمل کنند. وقتی دهیار موضوع را از سوی پیمانکار پیگیر می شود آنها اعلام می کنند که زباله ها جمع آوری شده است . موضوع جمع آوری به اداره محیط زیست شهرستان شفت اطلاع داده می شود اما آنها هنگام گشت زنی متوجه می شوند که زباله ها دست نخورده باقی مانده و هیچ زباله ای از محل مذکور جمع آوری نشده است! این امر کافی بود که اداره محیط زیست شهرستان اخطاریه ای تنظیم و آن را به دهیار تحویل دهد و موضوع را به اطلاع شورای اسلامی روستا و مسئولین بخشداری مرکزی برساند و اعلام کند چنانچه دهیار ظرف ۴۸ ساعت آینده نسبت به جمع آوری زباله اقدام نکند برابر قانون به مقام قضایی معرفی خواهد شد!

پس از این موضوع و اطلاع دهیار از این که هنوز زباله ها جمع آوری نشده است به کمک دهیاری و مردم جیرده زباله های ورودی جیرده جمع آوری می شود و زباله های جنجالی جیرده پاکسازی می شود.

پس از پایان خوش زباله های جنجالی جیرده علیزاده دهیار جیرده به خبرنگار ورس گفت : ای کاش قبل از قضاوت در مورد دیگران خودمان را در جایگاه آنها قرار دهیم .

علی فرهی رییس اداره محیط زیست شهرستان شفت نیز ضمن قدردانی از اطلاع رسانی اصحاب رسانه و تلاش آنها گفت : یک روستایی می تواند هیچ زباله ای نداشته باشد. وی به قابل فروش بودن زباله های خشک اشاره کرد و گفت : بیشتر زباله تر نیز قابل جذب در خاک هستند. فرهی آموزش تفکیک و مدیریت پسماند و زباله را از برنامه های محیط زیست شهرستان در روستاها عنوان کرد و گفت : این کار نیاز به تلاش بیشتری دارد./انتهای خبر.

ما به شما خبر می دهیم ؛ قضاوت با شماست.