گروهی متشکل از شاگردان زنده‌یاد محمدرضا لطفی با همکاری ینیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ دراین مجموعه به اجرای برنامه می‌پردازند تا یاد و خاطره استاد خود را گرامی بدارند. گروهی متشکل از شاگردان زنده‌یاد محمدرضا لطفی با همکاری ینیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ دراین مجموعه به اجرای برنامه می‌پردازند […]

گروهی متشکل از شاگردان زنده‌یاد محمدرضا لطفی با همکاری ینیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ دراین مجموعه به اجرای برنامه می‌پردازند تا یاد و خاطره استاد خود را گرامی بدارند.

گروهی متشکل از شاگردان زنده‌یاد محمدرضا لطفی با همکاری ینیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ دراین مجموعه به اجرای برنامه می‌پردازند تا یاد و خاطره استاد خود را گرامی بدارند.

به گزارش شفت پرس به نقل از شبکه خبری فرهنگ و هنر، کنسرت شاگردان محمدرضا لطفی با عنوان «به یاد استاد» هفته آینده در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

گروهی متشکل از شاگردان زنده یاد محمدرضا لطفی با همکاری بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران، جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ در این مجموعه به اجرای برنامه می‌پردازند تا یاد و خاطره استاد خود را گرامی بدارند.

این برنامه با عنوان «به یاد استاد» و در دو بخش اجرا می‌شود. بخش نخست با «آواز اصفهان» آغاز و در «شور» به پایان می‌رسد؛ پیش درآمد «پرواز عشق»، تصنیف «گفتم غم تو دارم»، ساز و آواز، چهار مضراب، تصنیف «ما درس سحر در ره میخانه نهادیم»، ساز و آواز، تصنیف «راهی و آهی».

قطعه‌هایی که در بخش دوم نواخته و خوانده می‌شوند نیز به این شرح است؛ پیش درآمد همراه با آواز، چهار مضراب، تصنیف «ای عاشقان»، ساز و آواز و در بخش پایانی نیز قطعه‌ای ضربی نواخته می‌شود که با آواز همراه است.

قطعه‌هایی که در این کنسرت اجرا می‌شوند از ساخته‌های زنده یاد استاد «محمدرضا لطفی» هستند، در این میان تنها تصنیف «راهی و آهی» را «محمد امین اکبرپور» براساس شعری از «هوشنگ ابتهاج» ساخته است.

محمد امین اکبرپور نوازنده تار وسه تار، سجاد مهربانی (خواننده)، ماهور لطفی (تنبک)، مهرزاد هویدا (دف)، افسانه و نازلی جهانگیری (آواز) از شاگردان برجسته محمدرضا لطفی در چند سال اخیر هستند که به یاد استاد خود روی صحنه می‌روند.

حضور در این برنامه همراه با کارت دعوت امکان پذیر است.

کنسرت «به یاد استاد» جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۳ ازساعت ۳۰/۱۷ در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.