بدانیم برای جمع کردن هر زباله باید قامتی خم شود
بدانیم برای جمع کردن هر زباله باید قامتی خم شود

طرح پاکسازی بخشی از جیرده با همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستای جیرده و مشارکت پرشور مردمی برگزار شد.

alizade-jirdehطرح پاکسازی اطراف مسجد جامع امام حسن مجتبی (ع) و آب نمای قدیمی  دهستان جیرده با همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستای جیرده و مشارکت پرشور خانواده ها  صبح امروز برگزار شد.

زهرا علیزاده دهیار جیرده در حاشیه برگزاری این طرح به خبرنگار ورس گفت : برای جمع کردن هر زباله باید قامتی خم شود تا آن زباله جمع آوری شود پس زیبنده است که در معابر عمومی زباله نریزیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  از مردم دهستان جیرده به خاطر مشارکتشان در پاکسازی روستا تشکر کرد و افزود : چنانچه مشکلات زیست محیطی در حوزه جمع آوری اصولی فاضلاب و زباله ها برطرف شود سلامت نیز تامین می شود.

علیزاده جمع آوری و تفکیک زباله را مهم خواند و گفت : در قدیم زباله های ما پوست انواع میوه و … بودند اما اکنون با زباله های جدیدی مانند بطری ها و مواد  پلاستیکی شیمیایی که بسیار خطرناک هستند مواجهیم.

دهیار جیرده در ادامه افزود : ما باید منابع آلودگی را بشناسیم و وقتی کشوری پاک داریم که روستاهای ما پاکیزه باشند. وی باتوجه به  نزدیک بودن سفرهای نوروزی از مسافران و گردشگران خواست در حفظ محیط زیست روستاها کوشا باشند و بدان توجه ویژه ای داشته باشند.

زهرا علیزاده در قسمت دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد : ما مردم و مسئولین خوبی داریم و باید برای رسیدن به تعادل در محیط زیست پرتلاش  و همدل باشیم. .

دهیار جیرده در پایان از “ورس“پایگاه خبری و اطلاع رسانی شهرستان شفت ، شورای اسلامی روستا و مردم جیرده تشکر کرد و گفت : ما هم در برابر خودمان مسوول هستیم وهم در برابر آیندگان.

ملکی عضو شورای اسلامی جیرده نیز به خبرنگار ما گفت : امیدواریم بتوانیم با رویکردی جدید به بحث آموزش تفکیک زباله در روستا بپردازیم و چنانچه مسئولین مربوطه یک دستگاه خودروی جمع آوری زباله به دهیاری بدهند کار تفکیک زباله های تر  و خشک را خودمان انجام می دهیم./

jirdeh-shaft13 jirdeh-shaft24 jirdeh-shaft22 jirdeh-shaft17 jirdeh-shaft18 jirdeh-shaft14 jirdeh-shaft08 jirdeh-shaft07 jirdeh-shaft15 jirdeh-shaft10 jirdeh-shaft04 jirdeh-shaft06 jirdeh-shaft12 jirdeh-shaft05 jirdeh-shaft03 jirdeh-shaft01 jirdeh-shaft39 jirdeh-shaft27 jirdeh-shaft26 jirdeh-shaft25 jirdeh-shaft37 jirdeh-shaft36 jirdeh-shaft34 jirdeh-shaft30 jirdeh-shaft31 jirdeh-shaft32 jirdeh-shaft28 jirdeh-shaft43 jirdeh-shaft42 jirdeh-shaft29“ورس”