محمودی از اجرای طرح پایلوت صنایع دستی در مرکز دهستان جیرده جهت تجمیع فعالیتهادر این حوزه و آماده شدن مکانی جهت عرضه محصولات صنایع دستی خبر داد.

4به گزارش ورس به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شفت دومین جلسه ستاد خدمات سفر شفت با حضور علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان برگزار شد. در این جلسه یونس محمودی فرماندار شفت هدف از برگزاری جلسه دوم ستاد را بازخوانی شرح وظایف اعضا برشمرد تا هیچ گونه نقطه ابهامی باقی نماند. وی در ادامه اظهار داشت : مهمترین مزیت گردشگری شهرستان شفت وجود بقاع متبرکه امامزاده ابراهیم (ع) و امامزاده اسحق (ع) است که توجه گردشگران زیارتی را هر ساله به خود جلب می کند. وی همچنین از وجود جاذبه های طبیعی بکر شهرستان و نیز ابنیه تاریخی و صنایع دستی به عنوان مزیت های گردشگری شهرستان یاد کرد و گفت: ۵ منطقه گردشگری دارای شناسه گردشگری در شهرستان وجود دارد که شامل بقاع متبرکه شهرستان ، روستای سیاهمزگی روستای مژدهه و مرکز دهستان چوبر است. که این مساله می تواند شفت را از لحاظ گردشگری در جایگاهی ویژه ای در میان شهرستانهای استان گیلان قرار دهد.

وی همچنین از اجرای طرح پایلوت صنایع دستی در مرکز دهستان جیرده جهت تجمیع فعالیتهادر این حوزه و آماده شدن مکانی جهت عرضه محصولات صنایع دستی خبر داد. وی در ادامه با برشمردن برخی از محصولات و سوغاتی های شهرستان شامل برنج ، پنیر و عسل تصریح کرد: ما باید بتوانیم این محصولات را تبدیل به برند نماییم تا هرچه بهتر معرفی گردند و در رونق گردشگری شهرستان مفید واقع شوند. فرماندار شفت در ادامه به برخی از تمهیدات اندیشیده شده جهت پذیرایی از مسافران نوروزی اشاره کرد و خواستار آمادگی کامل دستگاههای خدمات رسان در این ایام شد وی گفت : در این ایام بازرسی مستمر و ممتد از رستوران ها ، مکان های اسکان و اصناف باید صورت گیرد. محمودی با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی جهت جذب گردشگران ، خواستار اقدامات خلاقانه ، بدیع و هنرمندانه جهت فعالیت های تبلیغاتی در حوزه گردشگری شهرستان شد. رییس ستاد خدمات سفر شهرستان شفت از آمادگی یک هتل ، ۱۲ رستوران ، ۷ سفره خانه و ۲۵۰ مسافرکاشانه شهرستان جهت پذیرایی از مسافران نوروزی خبر داد. وی در پایان با قرائت دستورالعمل وزیر محترم کشور به برخی نکات کلیدی این دستورالعمل اشاره و آرزو کرد همه دستگاههای اجرایی با تعامل و هم افزایی دست به دست هم دهند تا با ایجاد فضایی امن و بی دغدغه از گردشگران نوروزی شهرستان پذیرایی گردد.

در ادامه جلسه علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان با برجسته خواندن موقعیت گردشگری شهرستان شفت در ابعاد سیاحتی و زیارتی گفت: با برنامه ریزی و تقویت زیر ساخت های شهرستان می توان بیش از پیش به شناخته شدن شهرستان شفت به گردشگران کمک کرد. وی تعطیلات نوروزی را آوردگاه گردشگری برشمرد و گفت: این ایام بهترین فرصت برای معرفی ابعاد گردشگری به مسافران است تا در دیگر ایام سال به استان سفر کنند. وی در پایان عنوان داشت: با توجه به روحیه مهمان نوازی مردم گیلان امیدواریم با تعامل همه دستگاهها بستر مناسبی را جهت حضور گردشگران در استان فراهم آوریم.