سالن امام خمینی شفت
سالن امام خمینی شفت

با وجود افزایش شتاب تزریق واکسن کرونا در شفت طی هفته های اخیر اما همچنان حدود 65 درصد از جمعیت این شهرستان در انتظار دریافت واکسن هستند .

به گزارش ورس ، با وجود افزایش شتاب تزریق واکسن کرونا در شفت طی هفته های اخیر اما همچنان حدود ۶۵ درصد از جمعیت این شهرستان در انتظار دریافت واکسن هستند .

جمعیت ۵۴ هزار نفری شفت که بیش از ۷۵ درصد آن در مناطق روستایی پراکنده هستند تا روز گذشته در تنها مرکز رسمی واکسیناسیون کرونا در سالن امام خمینی (ره) مرکز این شهرستان در مقابل کرونا واکسینه می شدند اما امروز – یکشنبه – خبری در پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شفت منتشر و از واکسیناسیون واجدین شرایط در مرکز بهداشت جیرده و ملاسرا خبر داد . با این وجود هنوز مرکز واکسیناسیونی برای بخش احمدسرگوراب که بیشتر روستای های آن کوهستانی و صعب العبور است پیش بینی و اعلام نشده است .

با وجود اینکه هم‌اکنون برای متولدین سال  ۱۳۵۸ و قبل از آن امکان ثبت‌ نام در  سامانه واکسیناسیون کرونای وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به نشانی تارنمای salamat.gov.ir فراهم شده است اما ظرفیت تنها مرکز رسمی واکسیناسیون شهرستان شفت تکمیل است و واجدین شرایط نمی توانند نوبت دریافت کنند و این موضوع سبب مراجعه حضورری و بدون هماهنگی متقاضیان دریافت واکسن شده است . مراکز جیرده و ملاسرا نیز در این سامانه ثبت نیستند و امکان نوبت گیری وجود ندارد .

گفتنی است تا کنون  ۳۰ هزار دوز واکسن کرونا در شهرستان شفت تزریق شده که  ۱۹ هزار دوز  مربوط به نوبت اول و ۱۱هزار دوز مربوط به نوبت دوم است .