نماز جمعه
نماز جمعه

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان گفت: نماز جمعه فردا پانزدهم مرداد در تمام شهرهای گیلان اقامه می شود.

به گزارش ورس از ایرنا ؛ حجت الاسلام ولی الله عادلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ادامه همکاری با ستاد مبارزه با ویروس کرونا و بر اساس ابلاغیه وزیر کشور نماز جمعه فردا در شهرهای قرمز گیلان در فضای باز با پذیرش ۷۰ نفر و در شهرهای نارنجی در فضای باز با پذیرش ۱۰۰ نفر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: بر اساس این ابلاغیه نماز جمعه فردا در رشت به امامت آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار می شود.

برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا ضروریست تا نمازگزاران توصیه های بهداشتی شامل استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی را رعایت کنند ضمن اینکه مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.

بر اساس آخرین آمار بیش از یکهزار و ۶۴۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های گیلان بستری هستند.

پرچم قرمز کرونا نیز از یک ماه اخیر تاکنون در ۱۶ شهرستان گیلان شامل رشت، خمام، لنگرود، ماسال، فومن، سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، شفت، رضوانشهر، تالش، رودسر، رودبار، بندانزلی و آستارا برافراشته شده و این شهرستان ها به لحاظ رنگ بندی، قرمز “خیلی پرخطر” کرونایی هستند.

هم اکنون تنها یک شهرستان گیلان “املش” در رنگ بندی نارنجی “پرخطر” کرونایی قرار دارد، اما کارشناسان بهداشتی در این استان می گویند: تعداد بیماران در این شهرستان نیز رو به افزایش بوده و تصور بر این است که همه شهرستان های گیلان قرمز باشد.