آب رسانی
آب رسانی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت : دلیل تاخیر در تکمیل پروژه آبرسانی غرب نزدیک و آبرسانی به شفت ، عدم پیش بینی کامل موانع اجرا در طرح اولیه بوده است .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت : دلیل تاخیر در تکمیل پروژه آبرسانی غرب نزدیک و آبرسانی به شفت ، عدم پیش بینی کامل موانع اجرا در طرح اولیه بوده است .

سید محسن حسینی ظهر امروز – دوشنبه – در نشستی خبری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد در پاسخ به پرسش خبرنگار ورس در خصوص روند کند و لاکپشتی پروژه آبرسانی غرب نزدیک و آبرسانی به شفت از ماسوله رودخان فومن گفت : طول خط انتقال پروژه مذکور بیش از ۱۴ کیلومتر است که ۵٫۵ کیلومتر از آن اجرا شده است و دلیل عمده تاخیر در تکمیل پروژه آبرسانی غرب نزدیک و آبرسانی به شفت ، عدم پیش بینی کامل موانع اجرا در طرح اولیه بوده است .

 

حسینی به نشست هفته گذشته خود با مشاور طرح در خصوص مشکلات اجرایی پروژه در نزدیکی رودخانه شاخرز اشاره و اذعان داشت :  برخی تغییرات در طرح برای عبور از این مرحله ضروری است . وی حفر چاه در حریم رودخانه شاخرز و هدایت آب استحصال شده به شفت با بهره گیری از خط انتقال پروژه غرب نزدیک را از دیگر اقدامات در دست اقدام برای پایداری آب شرب این شهر عنوان کرد .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان ابراز امیدواری کرد با توجه به میزان اعتبار پیش بینی شده مناسب پروژه غرب نزدیک  در سال ۱۳۹۹ روند اجرای این طرح انتقال آب تسریع شود .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چاه آّب عثماوندان در سال گذشته وارد مدار تولید آب در شفت شد گفت : اقدامات مقطعی به منظور پایداری آب شرب این شهر پیش از تکمیل پروژه غرب نزدیک لازم و ضروری است .

حسینی به پروژه آبرسانی به ۵۴ روستای شهرستان شفت از سایت بداب نیز اشاره و افزود : برای اجرای این طرح بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است .

گفتنی است پروژه آبرسانی غرب نزدیک (شاخه شفت) قرار بود طی یک برنامه ۱۸ ماهه اجرا و تکمیل شود اما پس از گذشت دو سال یکی از پروژه های نیمه کاره شهرستان کمتر توسعه یافته شفت محسوب می شود .