شفت
شفت

تابلوی ورودی جدید شهرستان شفت در محور سراوان نصب شد.

به گزارش ورس ،  نگاره نقش برجسته و الکترونیکی شهرستان شفت در تنها تقاطع غیرهمسطح محور شفت- ملاسرا در نزدیکی مرکز روستای شادخال و بازارچه کهنه گوراب نصب شد . جانمایی این تابلو به دلیل مشرف بودن موقعیت آن  به محور ارتباطی و پرتردد سراوان-شفت انتخاب شده است .

پسوند  «دیار آب ، آفتاب و ابریشم » حاوی سه مفهوم است . دیار آب به وجود آببندان های متعدد و زیبا در شهرستان شفت اشاره دارد که عمده آنها برای تامین آب شالیزارها از سال های دور مورد بهره گیری قرار می گرفته است.

آفتاب نیز به گنبد و مقبره امامزادگان ابراهیم و اسحاق اشاره ای غیر مستقیم دارد که در آسمان شهرستان شفت می تابد. پسوند ابریشم نیز به دلیل قدمت تولید و پرورش پیله کرم ابریشم در روستاهای شهرستان شفت انتخاب شده است . صنعتی که با وجود بی مهری های فراوان در دهه های گذشته همچنان در این شهرستان رونق دارد ، تا جایی که شفت دومین تولید کننده پیله تر در گیلان محسوب می شود .

پیش از این شهرستان شفت تنها با پیشوند «عالم پرور» مزین می شد که آن هم اشاره ای به وجود ریشه عالمان دینی نامی مانند آقا سید محمد باقر شفتی و میرزای شفتی در این منطقه دارد که این موضوع نیز در طرح جدید ، منظور شده است .

گفتنی است شالوده این تابلو بتنی و سازه آن فلزی است و مسولین فرمانداری شهرستان شفت اذعان دارند که برای ساخت و نصب آن بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است .

شهرستان شفت با جمعیتی بالغ بر ۵۴ هزار نفر در ناحیه غربی گیلان واقع است واقع است .

  • منبع خبر : ورس