نان و کرونا
نان و کرونا

عدم رعایت حداقل پروتکل های بهداشتی در نانوایی های شفت و کوتاهی مسوولین در امر نظارت سبب شده است که بسیاری از نانوایی های این شهرستان به مکانی برای اشاعه ویروس مرگبار کووید 19 تبدیل شود .

به گزارش ورس ، تداوم همه گیری ویروس کووید ۱۹ و عدم دسترسی مردم به واکسن و درمانی موثر برای آن سبب شده است که بیماری کرونا به بخش جدایی ناپذیر زندگی روزمره ما تبدیل شود .

مبارزه فرسایشی با این بیماری و خستگی مردم از رعایت دستورالعمل های بهداشتی سبب شده است که زمینه های گسترش روزافزون کرونا فراهم آید.

فارغ از اینکه رعایت دستورالعمل های دست و پا گیر بهداشتی توان جسمی و روحی و همچنین اقتصادی افراد جامعه را به شدت تحت تاثیر قرار داده است اما این بدان معنی نیست که مسوولین مربوطه می توانند همه کوتاهی ها را بر دوش عده ای سهل انگار بگذارند و صرفا با جمله ماسک بزنید از انجام وظایف قانونی خود غافل شوند .

نان قوت روزانه مردم یا نقطه قوّت کرونا

هر چند آمار صحیحی از تعداد نانوایی های متخلف در سطح کشور و استان گیلان که دستورالعمل های ستاد ملی کرونا را به درستی اجرا نمی کنند در دسترس نیست ؛ اما شواهد نشان می دهد که دست کم قوانین بهداشتی در بسیاری از نانوایی های شهرستان شفت رعایت نمی شود .

عدم رعایت حداقل پروتکل های بهداشتی در نانوایی های شفت و کوتاهی مسوولین در امر نظارت سبب شده است که بسیاری از نانوایی های این شهرستان به مکانی برای اشاعه ویروس مرگبار کووید ۱۹ تبدیل شود .

از آنجا که نانوایی ها یکی از مراکز مهم رجوع مردم برای تهیه قوت روزانه محسوب می شود خوب است مسوولین مربوطه در شهرستان شفت از خواب غفلت برخیزند و به جای آنکه به جان یکدیگر بیافتند ؛ کمی تدبیر نمایند و زحمت نظارت را  بر دوش گیرند تا شاید از آمار بیماران کرونایی و مرگ و میر ناشی از آن در شهرستان کمتر توسعه یافته شفت کاسته  شود .

  • منبع خبر : ورس