پروانه انتشار ماهنامه «شفت نو»  لغو شد.

به گزارش ورس ، سهیل میرزایی محرمانی مدیرمسوول ماهنامه شفت نو  در گفتگو با خبرنگار ما ، خبر لغو پروانه انتشار این نشریه  از سوی هیات نظارت بر مطبوعات کشور  را تایید کرد .

وی با اشاره به اینکه پیش از این هیچ  اخطار کتبی و حتی پیامکی در این خصوص از مراجع ذیربط دریافت نکرده بود گفت : دلیل ابطال پروانه شفت نو عدم رعایت ماده ۱۶ قانون مطبوعات عنوان شده است .

به گزارش ورس ؛ ماده ۱۶ قانون مطبوعات در این باره می گوید : عدم انتشار منظم نشریه در یک سال  اگر بدون عذر موجه (‌به‌تشخیص هیأت نظارت) باشد، موجب لغو پروانه خواهد بود ؛ این در حالی است که پانزدهمین شماره  شفت نو چندی پیش در مرداد ماه سال جاری  منتشر شد.

نخستین شماره از این نشریه سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی نزدیک به جریان اصلاح طلبی و حزب کارگزاران سازندگی در آذرماه سال ۱۳۹۶ یعنی سه سال پیش در شهرستان شفت منتشرشد و شفت نو در این بازه زمانی همواره از سیاست های دولت تدبیر و امید حجت الاسلام دکتر روحانی حمایت نمود .

گفتنی است این نشریه به مانند تمامی رسانه های رسمی شهرستان کمتر توسعه یافته شفت در سال های اخیر  از یارانه مطبوعات هیچ بهره ای نبرد .

شایان ذکر است همه گیری بیماری کرونا بسیاری از مشاغل به خصوص روزنامه نگاری را تحت تاثیر قرار داد و  افزایش قیمت ارز سبب افزایش قابل توجه هزینه های چاپ شد.

شفت نو

  • منبع خبر : ورس