در جریان معاملات روز پرنوسان نرخ ارز، بهای آزاد فروش هر دلار آمریکا پس از ثبت نرخ بی‌سابقه ۲۶ هزار تومان تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان افت کرد ولی بار دیگر پیشروی خود را به سمت ۲۵ هزار تومان آغاز کرد.

به گزارش ورس از یورونیوز ؛ در جریان معاملات روز پرنوسان نرخ ارز، بهای آزاد فروش هر دلار آمریکا پس از ثبت نرخ بی‌سابقه ۲۶ هزار تومان تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان افت کرد ولی بار دیگر پیشروی خود را به سمت ۲۵ هزار تومان آغاز کرد.

با وجود ثبات نرخ رسمی ارز توسط بانک مرکزی ایران، بازار آزاد ارز تهران روز یکشنبه شاهد نوسان ۱۵۰۰ تومانی نرخ فروش دلار آمریکا بود. به طوری که با افزایش عرضه ارز از سوی بانک مرکزی، صعود نرخ آزاد دلار از قله ۲۶ هزارتومان متوقف شد و با نزدیک شدن به دقایق پایانی مبادلات روز یکشنبه، قیمت آزاد دلار در نزدیکی نرخ ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان آرام گرفت تا پس از ۱۰ روز صعود مستمر، نرخ دلار کمی کاهش یابد.

قیمت هر دلار در پایان معاملات روز شنبه حدود ۲۵ هزار و ۳۵۰ تومان بود.

همزمان بهای هر یورو نیز ابتدا تا ۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان صعود کرد و طی مبادلات ظهر یکشنبه به ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش یافت ولی با نزدیک شدن به ساعات پایانی معاملات به نرخ ۲۸ هزار و ۳۰۰ تومان بازگشت.

با وجود تعطیلی بازار جهانی طلا، قیمت هر قطعه تمام سکه طلا در مبادلات روز یکشنبه بازار تهران تحت تاثیر نوسان نرخ دلار، بین ۱۱ میلیون و ۴۰۰ تا ۱۱ میلیون و ۵۵۰ هزارتومان معامله شد.