سید محسن موسوی
سید محسن موسوی

فرماندار شفت گفت : اگر به فکر پیشرفت و توسعه شهرستان شفت هستیم باید آینده نگر باشیم و در طراحی و توسعه فضاهای عمومی فرهنگی به خصوص کتابخانه ها کارشناسانه و به دور از احساسات تصمیم بگیریم.

به گزارش ورس ، سید محسن موسوی فرماندار شفت ، امروز- پنجشنبه – در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شفت ، ضمن گرامیداشت فرارسیدن شب های قدر و  تسلیت ایام سالروز شهادت امام علی(ع) گفت : کتاب و کتابخوانی در فرهنگ و تاریخ کشورمان و همچنین آموزه های دینی مردم نقشی بی بدیل داشته است .

فرماندار شفت در ادامه به تغییر سبک زندگی در جوامع مختلف و مقایسه آن در گذشته و حال پرداخت و افزود :  کتابخوانی و نحوه ارایه کتاب در جامعه امروز به یک علم تبدیل شده است و مسوولین ذیربط باید بتوانند ضمن بهره گیری از فضای مجازی و فناوری های برخط ، ظرفیت های نرم افزاری مجموعه خود را در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی توسعه دهند  و به روز کنند .

وی با بیان اینکه فعال کردن فناوری های دانش بنیان در حوزه کتاب نیازمند بسترسازی و تلفیق تجربه نویسندگان ، ناشران و مهندسان فناوری اطلاعات است افزود : اداره کتابخانه های عمومی پیگیر راهکارهایی نو برای عرضه کتاب در شهرستان شفت باشد .

موسوی با اشاره به اینکه  ساخت کتابخانه و توسعه فضاهای عمومی جای لحظه ای درنگ نیست و امور فرهنگ محور ، بنیان و آینده جامعه را تضمین می کند افزود :  نداشتن ساختمان  مستقل کتابخانه های عمومی در شهرستان شفت در شان مردم فرهنگ دوست این خطه نیست و همه مسوولین ، فعالان حوزه کتاب و خیرین باید در کنار یکدیگر باشند و این مشکل را برای همیشه رفع کنند و انتظار می رود شورای اسلامی و شهرداری شهر شفت پیشگام باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شفت در آینده ای نه چندان دور به یکی از قطب های گردشگر پذیر استان تبدیل خواهد شد و بر اساس دیدگاه کارشناسان بسیاری از کسانی که در گذشته این شهرستان را ترک نموده اند ،  دوباره باز خواهند گشت افزود : اگر به فکر پیشرفت و توسعه شهرستان شفت هستیم باید آینده نگر باشیم و در طراحی و توسعه فضاهای عمومی فرهنگی به خصوص کتابخانه ها کارشناسانه و به دور از احساسات تصمیم بگیریم.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه بیش از ۳۲ هزار عنوان کتاب در کتابخانه های عمومی این شهرستان نگهداری می شود خواستار بروزرسانی و افزایش تعداد کتاب ها شد و تصریح نمود : مهمترین عاملی که می تواند نوجوانان و جوانان را بیشتر و بهتر به کتاب سوق دهد تسهیل در دسترسی به آن است .

پریسا کرمی مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان نیز با اشاره به اینکه شاخص های ارزیابی کتاب و کتابخوانی شفت در یک سال گذشته رشد داشته است  ابراز امیدواری کرد با پیگیری های فرماندار این شهرستان و همکاری مسوولین شهری فضای لازم برای ساخت ساختمان مستقل کتابخانه های عمومی پس از سال ها تعیین تکلیف و محقق شود .