شمار مبتلایان به ویروس مرگبار کرونا در جهان در حالی از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر فراتر رفته است که افزون بر ۴۰۰ هزار نفر آنها ساکن ایالات متحده و حدود ۷۰۰ هزار نفر آنها نیز شهروندان کشورهای اروپایی هستند.

به گزارش ورس از یورونیوز ؛ شمار مبتلایان به ویروس مرگبار کرونا در جهان در حالی از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر فراتر رفته است که افزون بر ۴۰۰ هزار نفر آنها ساکن ایالات متحده و حدود ۷۰۰ هزار نفر آنها نیز شهروندان کشورهای اروپایی هستند.

همزمان با ادامه شیوع ویروس کرونا و افزایش شمار قربانیان آن در اروپا دولت‌ها قوانین سختگیرانه‌تری برای محدود کردن آمد و شد مردم در کشور وضع کردند.

آخرین اخبار و آمارها از شیوع ویروس جدید کرونا در روز چهارشنبه۲۰ فروردین را می توانید در این صفحه دنبال کنید.

۹۳۸ نفر در یک شبانه روز در بریتانیا به علت ابتلا به کرونا جان باختند
به گفته وزارت بهداشت بریتانیا در ۲۴ ساعت گذشته ۹۳۸ نفر در این کشور به دلیل ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. این بیشترین آمار قربانیان ویروس کرونا در یک شبانه روز در بریتانیاست.
به این ترتیب از زمان شیوع ویروس کرونا در بریتانیا تا کنون بیش از ۷ هزار نفر جان باخته‌اند.

بوریس جانسون در بخش مراقبت‌های ویژه می‌ماند
شبکه اسکای نیوز در خبری فوری اعلام کرد بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه می‌ماند. اسکای نیوز به نقل از مقام‌های آگاه گزارش کرده بدن آقای جانسون به درمان‌ها واکنش مثبت نشان می‌دهد.

ثبت ۷۰ مرگ جدید در اسکاتلند
نیکول استورژن، وزیر اول اسکاتلند اعلام کرد در بیست و چهار ساعت گذشته در این کشور ۷۰ مورد جدید مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ثبت شده است.

سازمان جهانی بهداشت: وقت کاهش مقررات سخت‌گیرانه در اروپا نرسیده است
بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه اعلام کرد با وجود مشاهده مواردی از سیر رو به نزول شیوع ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی، هنوز زمان کاهش مقررات سخت‌گیرانه فرا نرسیده است.

در روزهای گذشته سیر صعودی آمار مرگ و میر و ابتلا در ایتالیا و اسپانیا با شتاب کمتری ادامه یافت. با این حال شمار قربانیان در اسپانیا در دو روز گذشته بار دیگر افزایش یافت.

شناسایی ۱۹۹۷بیمار جدید در ایران؛ ثبت ۱۲۱ قربانی در ۲۴ ساعت گذشته
سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی ۱۹۹۷ بیمار جدید و ثبت ۱۲۱ قربانی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. به این ترتیب مجموع بیماران کووید-۱۹شناسایی و ثبت شده در ایران به ۶۴۵۸۶ نفر رسید. بنابر آمار رسمی تا کنون۳۹۹۳ نفر از بیماران، جان خود را از دست داده اند.

افزایش مجدد شمار قربانیان در اسپانیا؛ ۷۵۷ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته جان باختند
مقام‌های بهداشتی دولت اسپانیا اعلام کردند در شبانه روز گذشته ۴۷۴۸ مورد جدید ابتلا و ۷۵۷ مرگ دیگر ناشی از بیماری کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.

به این ترتیب پس از یک دوره کوتاه کند شدن شیب صعودی شمار قربانیان، اسپانیا برای دومین روز متوالی بار دیگر شاهد افزایش شمار قربانیان بیماری بود.

اسپانیا با ۱۴۶ هزار و ۶۹۰ مبتلا به ویروس کرونا، پس از ایالات متحده آمریکا بیشترین شمار بیمار کووید-۱۹ را دارد. تاکنون در این کشور ۱۴۵۵۵ نفر بر اثر ابتلای به این بیماری جان خود را از دست داده اند. از میان بیماران ثبت شده، ۴۸ هزار و ۲۱ نفر بهبود یافته اند.

تعلیق ماموریت ناو شارل دوگول
در پی اعلام خبر احتمال ابتلای برخی از سربازان حاضر در ناو هواپیمابر شارل دوگول به ویروس کرونا، ماموریت این شناور نیروی دریایی فرانسه زودتر از موعد پایان می‌یابد و تا ۲۳ آوریل به پایگاه خود در تولون باز می‌گردد. وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که حدود ۴۰ تن از سربازان حاضر در این ناو به علائمی مشابه با بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.

ناو هواپیمابر شارل دوگول با ۲ هزار سرباز از ۲۱ ژانویه برای مشارکت در سلسله تمرین‌های بین‌المللی با مشارکت نیروی دریایی دانمارک و هلند به اقیانوس اطلس شمالی اعزام شده بود.

تولید ماسک ضد ویروس در کره شمالی
خبرگزاری دولتی کره شمالی(KCNA) روز چهارشنبه اعلام کرد که یک موسسه تحقیقاتی این کشور موفق شده ماسک‌های نانو-آنتی‌بیوتیک تولید کند. بر پایه این گزارش این ماسک‌ها که بر اساس استانداردهای سازمان جهانی بهداشت تولید شده، این قابلیت را دارند که افزون بر مقابله با ذرات ریز گرد و غبار و آلاینده‌ها، انواع ویروس و میکروب را نیز از میان ببرد.

تولید این ماسک در حالی است که کره شمالی مدعی است که تاکنون هیچ یک از مردم این کشور به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند.

وضعیت پایدار بوریس جانسون
ادوارد آرگار، وزیر بهداشت بریتانیا اعلام کرد که وضعیت جسمانی بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا همچنان در وضعیت پایدار قرار دارد.

آقای جانسون که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده از دو روز پیش و با وخامت حالش در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در لندن بستری شد ولی از روز سه‌شنبه وضعیت جسمانی او به حالت عادی بازگشته و قادر شده بدون استفاده از دستگاه اکسیژن تنفس کند.

عید پاک در خانه
از ساکنان ایالت جنوبی بایرن در آلمان خواسته شده تا در عید پاک در خانه بمانند. در بیانیه وزارت حمل و نقل این ایالت از مردم خواسته شده تا از رفتن به دریاچه‌ها، کوهستان و دید و بازدید از اقوام اجتناب کنند.

با وجود این که پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی آلمان از هوای مطلوب در روز عید پاک خبر می دهد ولی دولت تلاش دارد تا برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا مردم را به در خانه ماندن ترغیب کند.

در همین حال مرکز تحقیقات اقتصادی آی‌اف‌اوی آلمان اعلام کرده تحت تاثیر تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا اقتصاد این کشور در سال جاری میلادی با افت ۴.۲ درصدی رشد اقتصادی مواجه خواهد شد.