محبوب روستا
محبوب روستا

محتکران ، گرانفروشان و جاده صاف کنان بیگانگان ، باید بدانند روز انتقام ملت مظلوم ما از این ستمگران به مراتب سخت تر از روز ظلم آنان به این مردم مظلوم است

محبوب روستا در یادداشتی در ورس نوشت : در چند سال اخیر به ویژه بعد از بدعهدی و خروج آمریکا از برجام ، فشارها و مشکلات فراوانی را ملت بزرگ ایران متحمل شد و می‌توان گفت فشارها و سختی های این مقطع به مراتب بیشتر از دوران هشت سال دفاع مقدس بود .

ملت ما همانگونه که در جنگ ۸ ساله تا کمر خم شد اما نشکست و در پرتو ایستادگی و ایثار کمر راست کرد و به بازسازی خرابی های ناشی از تجاوز نظامی بعثی ها و حامیان جنایتکار شان ،  مسیر پویایی و پیشرفت خود را ادامه داد ؛ در جنگ نابرابر و طاقت‌فرسا و ظالمانه نظام سلطه ی استکباری نیز به رغم اراده و میل شیطان بزرگ ،  سختی ها را به جان خرید و صحنه رویارویی نابرابر را ترک نکرد و در مقابل فشارهای سیاسی،  روانی و اقتصادی هم کم نیاورد و البته همچنان ایستاده است.

 در سال ۱۳۹۸ به اعتراف دوست و دشمن ، سال بسیار پر فشار و سختی برای ملت و دولت ایران بود ؛ البته منظور از دولت ، نه تنها قوه مجریه که نظام و حاکمیت سیاسی ایران است . به هر حال یکی دو ماه پایانی سال هم میهمان ناخوانده ای به نام ویروس کرونا پا به میهن اسلامی گذاشت و سلامت جسم و جان این ملت مظلوم را هدف گرفت. در مدت حدود دو ماه اخیر،  ملت و دولت دست در دست هم داده در مقابله با شیوع این ویروس کشنده و خطرناک دوشادوش هم ،  گام‌های بلندی برداشته و توفیقات چشمگیر و قابل قبولی را کسب کردند که امید است این تفاهم ،  تعامل و همگامی مستدام و مستمر باشد.

 بزرگترین مدعی دروغین حقوق بشر در چنین شرایطی حاضر به کاهش و یا تعلیق تحریم های ظالمانه خود علیه ملت و مملکت نشد ؛ حتّی در بخش دارو و درمان!؟ امّا مردم ما ، قوای سه گانه ، نیروهای نظامی ، انتظامی و امنیتی ، اعم از ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی و بسیج و همچنین تشکل‌های مردم‌نهاد ، همه و همه در اقدامی خودجوش ، تماشایی و تحسین برانگیز به میدان آمده و همه توان خود را در این راه بسیج کرده و به خدمت گرفتند تا بلکه در کاهش آلام مردم دردمند و گرفتار و مقابله با این میهمان ناخوانده ، نقش تاریخی خود را در جامعه عمل بپوشانند.

 هیئت‌های مذهبی و گروه‌های جهادی در اقصی نقاط کشور به یاری هموطنانشان به پا خاستند ؛ برخی از تولیدی ها خط تولید خود را تغییر داده و نسبت به تامین اقلام مورد نیاز این روزهای کشور گام‌های ارزنده‌ای برداشتند و بسیاری از آنها محصولات تولیدی خود را به طور رایگان در اختیار مردم قرار دادند ؛ پزشکان پرستاران ، بهورزان و … خط مقدم مبارزه را علیرغم همه تنگناها و خطرات جانی رها نکرده و ایثارگرانه و مجاهدانه به معالجه و درمان بیماران کرونایی اهتمام ورزیدند و برخی از آنها جان پاک خویش را در این را از دست دادند.

اما برخی از به ظاهر هموطنان ، فرصت را غنیمت دانسته و گستاخانه و دزدانه در مقابل مردم و مسئولین ایستادند و با احتکار و گرانفروشی به چپاول و غارت هموطنانشان پرداختند و به ظاهر سودهای کلانی را به جیب زدند ؛ اگرچه برخی از اینان به چنگ عدالت گرفتار آمده و مجازات شدند اما عده ای هم مثل همیشه قِسِر در رفته و شاید به ریشه این ملت می خندند؛  اینها باید بدانند که دیر یا زود ، این ملت مظلوم گریبانشان را خواهد گرفت و به عذاب و حسرتی ابدی دچار خواهند گردید . این ها که در این روزهای طاقت سوز،  بی شرمانه از پشت به مردم ایران خنجر زده و می‌زنند ؛ بدانند که تاریخ این سرزمین و نسل های آتی آن ،  اینها را محکوم و مورد لعن و نفرین قرار خواهد داد.

 محتکران ، گرانفروشان و جاده صاف کنان بیگانگان ، باید بدانند روز انتقام ملت مظلوم ما از این ستمگران به مراتب سخت تر از روز ظلم آنان به این مردم مظلوم است و آن روز بسیار نزدیک است و خدمتگزاران صدیق هم بدانند که ملت بزرگ ایران به درستی قدر خادمان خود را دانسته و می داند و زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی آنان را در این روزگار وانفسا فراموش نخواهد کرد و دعای خیر خود را پیوسته بدرقه راهشان کرده و می کند و دعای خیر این ملت رشید ، رنجدیده و شهید داده سرمایه و پشتوانه گرانبهایی برای دنیا و آخرت آنان خواهد بود. انشاالله

  • نویسنده : محبوب روستا