موسوی
موسوی

فرماندار شفت گفت : طرح بسیج  ملی مقابله با کرونا به منظور غربالگری خانوارها ، همزمان با سراسر کشور در شفت آغاز شد و تا کنون 99 درصد از جمعیت 54 هزار نفری این شهرستان در آن مشارکت نموده اند .

به گزارش ورس ، محمود قاسم نژاد معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان صبح امروز – دوشنبه – با همراهی سید محسن موسوی فرماندار شفت و سرهنگ حمدی فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی شهید مخبری زنجان  از یگان های مستقر ارتش  در این شهرستان بازدید نمودند و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفت .

فرماندار شفت در حاشیه این بازدید ضمن ارایه گزارشی از عملکرد ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان گفت : طرح بسیج  ملی مقابله با کرونا به منظور غربالگری خانوارها ، همزمان با سراسر کشور در شفت آغاز شد و تا کنون ۹۹ درصد از جمعیت ۵۴ هزار نفری این شهرستان در آن مشارکت نموده اند .

موسوی با بیان اینکه شناسایی به موقع موارد مشکوک به کرونا در طرح غربالگری کمک شایانی به پیشگیری از شیوع این بیماری در شهرستان شفت نمود : ضد عفونی معابر شهر ها و روستا های شفت توسط شهرداران ، دهیاران ، نیروهای بسیجی و مردمی از مهمترین اقدامات این ستاد بوده است که در روزهای اخیر با حضور نیروهای ارتش شتاب بیشتری به خود گرفته است .

فرماندار شفت در ادامه به درخواست های مردم  این شهرستان در خصوص تولید و پخش دروس آموزشی از شبکه باران به دلیل ناکافی بودن زمان و عدم دریافت مناسب شبکه آموزش در مناطق کوهستانی اشاره و اذعان داشت :   ایجاد محدودیت و ممانعت از ورود خودروهای پلاک غیربومی در مبادی استان گیلان از دیگر مطالبات مردم شهرستان شفت است  .

وی در بخش دیگری از سخنان خود نیز با اشاره به اعلام آمادگی چند واحد تولیدی به منظور تغییر خط تولید و  افزایش چند برابری تولید ماسک و سایر ملزومات بهداشتی ودرمانی در شهرک صنعتی شفت و پیگیری مشکلات مرتبط اشاره و تصریح نمود : با توزیع ماسک در سطح روستاهای این شهرستان از تراکم داروخانه های سطح شهر کاسته شد و  این امر با همکاری دهیاری ها ، پایگاه های مقاومت و خانه های بهداشت محقق  گردید و لازم است استمرار داشته باشد .