لزوم بهره گیری از  دانش آموزان نخبه و زبده در تدوین سند توسعه شهرستان شفت
لزوم بهره گیری از  دانش آموزان نخبه و زبده در تدوین سند توسعه شهرستان شفت

فرماندار شفت بر بهره گیری از دیدگاه های دانش آموزان نخبه برای تدوین سند توسعه تاکید نمود و خواستار ارایه برنامه ای از سوی آموزش و پرورش برای حضور دانش آموزان منتخب در نشست های رسمی این شهرستان شد .

به گزارش ورس ، سید محسن موسوی فرماندار شفت ، در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با نمایندگان تشکل های دانش آموزی این شهرستان دیدار و گفتگو نمود .

فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی دانش آموزان آزادی بیان برای ابراز عقاید و افکار خود نداشتند افزود : نقد دانش آموزان از معلمان و نظام آموزشی نشانه ای از دموکراسی در جمهوری اسلامی است .

وی با بیان اینکه مطالبه گری دانش آموزان و تلاش برای اثبات دیدگاه های مطروحه حق بدیهی فرزندان و آینده سازان این مرز و بوم است تصریح نمود : تراوشات ذهنی پاک و بی آلایش دانش آموزان حتی در صورت اشتباه در ساختار می تواند به بهبود مسیر انقلاب اسلامی کمک شایانی نماید .

نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه وجود فضای مجازی و دسترسی به اینترنت یک فرصت برای خودارزیابی دانش آموزان است افزود : بهره گیری از همه ظرفیت ها برای تحقق گفتمان انقلاب اسلامی لازم و ضروری است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اعتقاد و باور قلبی برای رسیدن به هدف را یکی از مهمترین شاخصه های حضرت امام (ره) برشمرد و افزود : بهره گیری از قوه تعقل و مشورت با صاحب نظران  از دیگر ویژگی های معیار و بنیانگذار جمهوری اسلامی است .

آقای موسوی با اشاره به اینکه ائمه معصومین الگوی ما در جامعه اسلامی هستند و برای ترویج این تفکر با نسل جوان گفتگو شود افزود : جوانان این سرزمین باید بزرگان خود را بشناسند و امروز الگوی مدیریتی ما در نظام اسلامی مقام معظم رهبری است .

وی در ادامه بر بهره گیری از دیدگاه های دانش آموزان نخبه برای تدوین سند توسعه شفت تاکید نمود و خواستار ارایه برنامه ای از سوی آموزش و پرورش برای حضور دانش آموزان منتخب در نشست های رسمی  شهرستان شد .

گفتنی است در ابتدای این نشست نمایندگان تشکل های دانش آموزی و دانش آموزان حاضر به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود پرداختند .