پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان
پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با ابراز امیدواری از محیا کردن فضا موردنیاز برای اجرای طرح ساماندهی مزار شهید کاسگل زبانبر در مسجد اباصالح شفت در آینده نزدیک،گفت:امیدواریم این شهید هرچه سریع‌تر با توجه به زحماتی که برای انقلاب و منطقه کشیدند هرچه سریع‌تر از قربت خارج و محل رجوع افراد مختلف شود.

به گزارش ورس از ایثار گیلان،عبدالله پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان طی گفت‌وگویی،اظهار کرد:شهید کاسگل زبانبر از شهدای ترور گیلان است که در سال ۶۰ توسط منافقین کوردل در منزل شخصی‌اش مورد ترور قرار گرفت و به شهادت رسید.
وی شهید زبانبر را از منحصرترین شهدای انقلاب سلامی برشمرد و افزود:این شهید در امور فرهنگی،تربیتی و انقلابی فعالیت داشت و در راستای ارتقای دانش دینی و معرفتی جوانان آن منطقه اثرگذار بوده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه به سبب فعالیت فرهنگی و قرآنی شهید زبانبر این شخصیت همواره مورد خشم و غضب منافقین کوردل بود،گفت:این شهید پس از شهادت توسط منافقین نیز مورد خشم آن‌ها قرار گرفت و پیکرش همواره مورد تهدید منافقان کوردل قرار گرفت و اقتضای زمان موجب شد تا شهید در مکان خاص که امروزه در داخل مسجد است،تدفین شود.
پاکاری با بیان اینکه هفت شهید در گلزار شهدای مسجد اباصالح شفت مدفون هستند که ساماندهی نیز شده‌اند،افزود: این شهید به سبب اینکه در داخل مسجد دفن است در معرض دید عموم قرار ندارد و تا توسط کسی معرفی نشود، مزارش آشکار نمی‌شود.
وی تنها راه برون‌رفت مزار شهید از قربت و در معرض دید همگان قرار گرفتن را مرهون همت همه‌جانبه برشمرد و گفت: طی سال گذشته نشستی با همکاری معتمدین و هیئت‌امنای مسجد در محل مزار شهید برگزار و قرار شد طرح بازسازی مسجد و مزار شهید توسط بنیاد آماده شود که در اسرع وقت این کار انجام و طرح موردنظر در دسترس هیئت‌امنا قرار گرفت اما در راستای ساماندهی مزار شهید لازم بود بخشی از دیوارهای مسجد برداشته و مزار شهید در داخل مسجد قرار بگیرد که این مصوبه موردپذیرش هیئت‌امنا نیز قرار گرفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران گیلان با بیان اینکه ساماندهی مزار شهید پس از تغییرات جزئی مسجد آغاز می‌شود، گفت:این موضوع اخیراً طی نشستی که با فرماندار شهرستان شفت نیز داشته‌ایم،مطرح‌شده و قرار بود فرماندار جدید این شهرستان با توجه به اینکه رئیس کارگروه گلزارهای شهرستان است موضوع را با جلسه‌ای که عصر همان روز با فعالان ایثار و شهادت شفت دارد،مطرح کند.
پاکاری در ادامه با ابراز امیدواری از محیا کردن فضا موردنیاز برای اجرای طرح ساماندهی مزار شهید کاسگل زبانبر در مسجد اباصالح شفت در آینده نزدیک،گفت:امیدواریم این شهید هرچه سریع‌تر با توجه به زحماتی که برای انقلاب و منطقه کشیدند هرچه سریع‌تر از قربت خارج و محل رجوع افراد مختلف شود.
شهید کاسگل زبانبر به اذعان فعالان فرهنگی و انقلابی تنها جرمش معلم قرآن بودن و فعالیت‌های مذهبی بود که منجر شد تا سازمان دروغین مدعی مجاهدین خلق، این شهید والامقام را به سبب ضریب نفوذ در دل مردم و اثر فعالیتش، شبانه، ناجوانمردانه و به بدترین شکل ممکن به شهادت برسانند.

  • منبع خبر : ایثار ؛ پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران