آغاز ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی تولید مسکن در شهرستان شفت
آغاز ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی تولید مسکن در شهرستان شفت

ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی تولید مسکن در شهرستان شفت آغاز شد و تا روز دوشنبه 25 آذرماه جاری پایان می یابد.

به گزارش ورس و بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه طرح اقدام ملی تولید مسکن ، ثبت نام متقاضیان  در شهرهای شش استان اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان براساس ظرفیت های مشخص شده از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ آغاز و تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ پایان می پذیرد.

در استان گیلان  ۹شهرِ رشت، بندرانزلی، شفت، رودسر، صومعه سرا، لنگرود، کیاشهر، لوشان و مرجقل مشمول ثبت‌نام هستند و برای متقاضیان شهر فومن صرفا امکان ثبت‌نام در شهر شفت وجود دارد.
گفتنی است وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح « اقدام ملی تأمین مسکن » را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی نموده است و وفق مفاد قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آیین‌نامه مربوطه به آن، شرایط و مشخصات طرح عبارتند از:

۱- متقاضی و افراد تحت تکفل ، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ به بعد) بوده و از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن).

۲- متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار.

۳- زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن

۴-‌ دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا

• در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل ۵ سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است.

۵- نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و …)

۶- توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)

۷- امکان سپرده‌گذاری حداقل سی درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه.

۸- توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی

متقاضیان برای ثبت نام و دریافت کد رهگیری می توانند به سامانه طرح اقدام ملی تولید مسکن به آدرس تارنمای tem.mrud.ir مراجعه نمایند. 

  • منبع خبر : ورس