فرماندار : اجرای سند توسعه شهرستان شفت نیازمند اعتبارات ویژه است
فرماندار : اجرای سند توسعه شهرستان شفت نیازمند اعتبارات ویژه است

فرماندار شفت گفت : دو سال است که شفت به عنوان یکی از 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور معرفی و برنامه هایی در این راستا تدوین شده است اما  اجرای سند توسعه این شهرستان و ارتقای شاخص های مرتبط با آن نیازمند اعتبارات ویژه  است.

به گزارش ورس ، سید محسن موسوی در نشست ستاد هماهنگی استانی توسعه شهرستان شفت گفت : دو سال است که شفت به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور معرفی و برنامه هایی در این راستا تدوین شده است اما  اجرای سند توسعه این شهرستان و ارتقای شاخص های مرتبط با آن نیازمند اعتبارات ویژه  است.

فرماندار شفت با بیان اینکه سند توسعه شهرستان باید نصب العین مدیران قرار گیرد و همه تصمیم گیری ها بر اساس آن تنظیم شود افزود : دولت در سال های اخیر اقدامات خوبی را در حوزه زیرساخت ها انجام داده است اما با توجه به وضعیت این شهرستان دستگاه های متولی و معین باید تلاش بیشتری انجام دهند .

وی در ادامه سخنان خود به بیان مطالبات مردم شهرستان شفت در حوزه زیرساخت های عمرانی پرداخت و افزود : تکمیل سد لاسک ، بهسازی محور ملاسرا-شفت ، تسریع در اجرای طرح آب رسانی به ۵۴ روستا و ارتقای شاخص های  عمران شهری و روستایی به ویژه در حوزه راه و آب شرب مهترین اولویت های شهرستان است .

فرماندار شفت با بیان اینکه برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر لازم است ابتدا زیرساخت های عمرانی به ویژه راه های ارتباطی مناسب را برای مردم همین شهرستان فراهم نماییم اذعان داشت : میزان رضایتمندی شهروندان ما شاخص مناسبی برای گردشگران و حضور موثر آنان در شهرستان شفت است .

مقام عالی دولت در شفت طراحی و نصب المان های مناسب در ورودی شهرستان را یکی از وظایف اداره راهداری و حمل  و نقل جاده ای برشمرد و افزود : ظرفیت بسیار خوبی در گردشگری شهرستان شفت داریم اما میزان بهره برداری از آن ناچیز است .

وی با اشاره به اینکه تعدادی از ادارات شهرستان شفت دارای مشکلات ساختاری هستند و برخی  نیز  به صورت دفتر نمایندگی مدیریت می شوند و اختیارات لازم را برای تصمیم گیری ندارند افزود : استقرار کامل دستگاه های اجرایی و خدماتی در شهرستان برای سرعت بخشیدن به توسعه شهرستان ضروری است و  لازم است ادارات کل با همکاری راه و شهرسازی و شهرداری ها نسبت به جانمایی و استقرار کامل ادارات  همکاری نمایند.

موسوی  در پایان سخنان خود نیز  به نقش مهارت آموزی و اشتغال در روند توسعه اشاره و خواستار  تکمیل ساختمان نیمه کاره فنی و حرفه ای با بهره گیری از اعتبارات ملی شد .

  • منبع خبر : ورس