آیین معارفه سرپرست اداره مخابرات شهرستان شفت برگزار گردید.

به گزارش ورس ، محمدرضا محسنی فرماندار شفت  روز دوشنبه در آیین معارفه سرپرست اداره مخابرات شفت با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های ارتباطی در حوزه فناوری اطلاعات یکی از اولویت های دولت در این شهرستان بوده است افزود : رشد فناوری های دانش بنیان ، رونق تولید و کسب و کار های نوین نیازمند بسترسازی سخت افزاری و نرم افزاری است .

وی توسعه شبکه اینترنت تلفن همراه را یکی از مطالبات به حق مردم در این شهرستان برشمرد و افزود : هر چند با سفر دکتر واعظی وزیر وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شفت و اقدامات پس از آن ، تعداد دکل های نسل سوم و چهارم اینترنت از صفر به ۱۲ افزایش یافت اما شفت شهرستانی گردشگر پذیر است و بیش از ۷۵ در صد مردم آن در روستاها سکونت دارند و در این راستا لازم است پیگیری های بیشتری از سوی مسوولین ذیربط انجام شود .


فرماندار  فرسودگی شبکه تلفن ثابت در شفت را یک آسیب جدی برشمرد و تصریح نمود : مخابرات باید در راستای خدمات رسانی به مشترکین این شهرستان اقدام به پایش میدانی و بروزرسانی شبکه های مذکور به ویژه در روستاها نماید.
مقام عالی دولت در شفت افزایش ارتباط بین دستگاهی مخابرات و سایر دستگاه های این شهرستان را راهی برای پیشگیری از سرقت های کابل ها برشمرد و افزود : توسعه شبکه فیبر نوری یکی از نیازهای ضروری شهرستان است .


وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی بر لزوم تامین بسترهای مخابراتی به ویژه اینترنت در شعب اخذ رای تاکید نمود و افزود : همه مسوولین باید تلاش نمایند تا بسترهای حضور پرشور مردم در انتخابات فراهم شود .
در پایان این نشست با حضور علیرضا پارسایی مدیر مخابرات منطقه گیلان ، جمشید مومنی به عنوان سرپرست اداره مخابرات شهرستان شفت معرفی شد .
وی پیش از این رییس مرکز لشت نشا و سرپرست مرکز سنگر شهرستان رشت بود.

  • منبع خبر : ورس