سفر مبارک رییس کمیته امداد کشور به شهرستان شفت
سفر مبارک رییس کمیته امداد کشور به شهرستان شفت

رییس کمیته امداد کشور با حضور در شفت با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو نمود .

به گزارش ورس ، مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد کشور عصر امروز – چهارشنبه – با حضور در شفت با محمدرضا محسنی فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو نمود .
فرماندار شفت در نشستی مشترک که با حضور عباس اهرابی مدیرکل کمیته امداد گیلان و کارکنان کمیته امداد شهرستان برگزار شد ؛ به تشریح و بیان مطالبات مددجویان این نهاد حمایتی پرداخت .
محسنی با بیان اینکه شهرستان شفت دارای بیش از ۵ هزار خانوار مددجو تحت حمایت کمیته امداد می باشد که بر اساس آمار سرشماری سال ۱۳۹۵ این میزان ۲۷ درصد جمعیت شهرستان را شامل می شود افزود : رفع محرومیت ها نیازمند برنامه ریزی در راستای توانمند سازی مددجویان است.


نماینده عالی دولت در شفت با اشاره به اینکه از نگاه سازمان برنامه و بودجه این شهرستان جز ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور و تنها شهرستان استان گیلان در این خصوص به شمار می رود ؛ بر لزوم توجه ویژه و خدمات رسانی بهتر به این شهرستان تاکید نمود .
فرماندار شفت با بیان اینکه وقوع سیل اخیر در برخی نقاط شهرستان به بسیاری از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد آسیب جدی وارد نموده و شایسته است اقدامی مناسب در این خصوص انجام شود افزود : ساخت مسکن برای محرومین از سوی کمیته امداد اقدامی قابل تقدیر است .
وی در ادامه به اهمیت توانمندسازی مددجویان برای کسب درآمد پایدار اشاره و خواستار افزایش سهمیه اعطای تسهیلات کم بهره اشتغال برای مددجویان شهرستان شفت در سال رونق تولید شد .
مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد کشور نیز با ابراز خرسندی از حضور در شفت ، این شهرستان را مهد عالمان برشمرد و از کرامات آقا سید محمد باقر شفتی و خدمات وی به ویژه در اصفهان گفت .
وی در ادامه توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار را مهمترین وظیفه مجموعه کمیته امداد در سال رونق تولید برشمرد و گفت این موضوع همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است .
گفتنی است در پایان این نشست با توجه به درخواست کتبی فرماندار مصوب شد اعتبار لازم برای ساخت ۲۰ واحد مسکونی محرومین در شفت علاوه بر سهمیه سال ۹۸ تخصیص و ۲۰۰ میلیون تومان نیز کمک بلا عوض برای کمک به تامین مایحتاج مددجویان به ویژه سیل زدگان این شهرستان اختصاص یابد .
همچنین مقرر شد میزان تسهیلات کم بهره اشتغال مددجویان شهرستان از ۷ میلیارد تومان به ۱۴ میلیارد تومان افزایش یابد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز در قالب تسهیلات قرض الحسنه ضروری ۵ میلیون تومانی در اختیار نیازمندان این شهرستان قرار گیرد.

  • منبع خبر : ورس