محسنی
محسنی

فرماندار شفت با اشاره به معرفی ۱۵ میلیارد تومان طرح بوم‌گردی برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل در این شهرستان، گفت: تاکنون تنها یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از مبلغ جذب شده است.

به گزارش ورس از مهر ، محمدرضا محسنی شامگاه سه شنبه در جلسه توسعه شهرستان شفت که در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در این شهرستان، اظهار کرد: اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی، لایروبی انهار و پرورش حبوبات ازجمله طرح‌هایی است که در شفت اجرایی شده است.

وی با اشاره به تولید ۱۲۵ تن پیله‌تر ابریشم در شهرستان شفت، گفت: شفت دومین تولید کننده پیله‌تر ابریشم در استان گیلان است و به دنبال ایجاد ارزش افزوده برای این محصول از طریق اجرای طرح های توسعه‌ای هستیم.

فرماندار شفت به برگزاری جلسات مختلف در راستای رفع موانع تولید در این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای همه واحدهای فعال، نیمه فعال و راکد در سطح شهرستان شفت فراخوان داده شده تا وضعیت این واحدها بررسی شود.

وی در ادامه با بیان اینکه شفت دارای دو شهرک صنعتی خرفکل و خرطوم است، تصریح کرد: وسعت شهرک صنعتی خرفکل کم بوده و نیازمند اضافه کردن حدود یک هکتار زمین به این شهرک برای جذب سرمایه‌گذار هستیم که در صورت موافقت منابع طبیعی می توانیم از اراضی کنار این شهرک در این زمینه استفاده کنیم.

محسنی با اشاره به وسعت ۲۵ هکتاری شهرک صنعتی خرطوم و با بیان اینکه هنوز بسیاری از زیرساخت‌ها در این شهرک آماده نیست، تأکید کرد: در صورت تأمین آب و برق و گاز در این شهرک می توانیم زمینه جذب سرمایه گذار را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه بهره‌گیری از تسهیلات اشتغال‌زایی و اجرای طرح‌های اشتغال‌زا اولویت ما در شهرستان شفت است، ادامه داد: در این زمینه کمیته امداد و بهزیستی در راستای توانمندسازی مددجویان خود تسهیلاتی را پرداخت کرده اند.

فرماندار شفت با اشاره به اینکه در راستای بهره‌گیری از ظرفیت آب‌بندان‌ها ۱۹ آب‌بندان معرفی شده است، اظهار کرد: پنج آب‌بندان در حوزه گردشگری و اشتغالزایی مد نظر قرار گرفته‌اند. یک آب‌بندان ۳۲ هکتاری نیز در خرطوم وجود دارد که زمینه سازی لازم برای اجرای طرح ورزش‌های آبی انجام شده اما هنوز نتوانسته‌ایم برای این طرح سرمایه‌گذاری جذب کنیم و نیازمند همکاری بیشتر ورزش و جوانان هستیم.

وی همچنین به اجرای پروژه آبرسانی به ۵۴ روستای اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۳۲ روستای متعلق به شهرستان شفت هستند که در صورت بهره برداری از این پروژه شاخص بهره‌مندی از آب شرب روستایی به ۹۱ درصد در شهرستان شفت خواهد رسید.

محسنی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح‌های بوم‌گردی ۱۵ میلیارد تومان طرح به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی شده است، افزود: تاکنون یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این میزان تسهیلات جذب شده است.