میرترابی بنیاد شهید
میرترابی بنیاد شهید

بنیاد شهید و امور ایثارگران شفت در واکنش به مطلب « دریغ از پیگیری دلسوزانه! » جوابیه داد.

به گزارش ورس ، میرترابی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شفت در واکنش به یادداشت محبوب روستا با عنوان « دریغ از پیگیری دلسوزانه! » (اینجا) نوشت : آقای محبوب روستا خوب بلد است مسیر بحث را عوض کند و با استفاده از بعضی کلمات شبهه برانگیز ، به تنویر افکار عمومی بپردازد ؛ بدون اینکه به کتاب مورد مطالعه خودشان اشاره نماید ، چه از لحاظ منبع و چه از لحاظ نویسنده و یا شابک آن ، موضوع دیگری را مطرح می کنند .

بنده همیشه خود را خادم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران معرفی کرده و به آن افتخار می کنم .

ایشان در جایگاهی نیستند که مشخص کنند چه کسی به تکلیفش عمل کرده یا نکرده است ، در پیام ایشان هیچ سوالی مطرح نبود که اصلیّت داشته باشد بلکه ایشان در یادداشت خود تلاش به تخریب چهره خدّام شهدا در این نهاد مقدّس و انقلابی اهتمام ورزیده بودند ؛ اگر پیام یا در خواستی است واضح و روشن مطرح شود نه با پیچیدن در حریر کلمات و جملات  به ظاهر زیبا که جز اتهام بستن چیزی ازآن برداشت نمی شود .

موکداً  بدون پرداختن به حاشیه مطالبه این نهاد مقدس در خصوص شهید والامقام کاسگل زبانبر همچنان پابرجاست چون بخشی از کار را ما بر عهده گرفتیم که تهیه نقشه و باسازی مزار شهید بود و این کار با هزینه بنیاد توسط شرکت مهندسی فیدار ( قوس هفتم ) انجام و CD پروژه تحویل هیئت امنا  مسجد و ایشان گردید در ادامه چه شد….؟ !

ما همچنان منتظریم تا دیوارهای حایل طبق نقشه برداشته شود و بنیاد نسبت به باز سازی و مرمت مزار اقدام نماید .

اینکه ایشان خود را بازنشسته ولی مدعی معرفی میکنند خیلی عجیب است ؛  آقای روستا توقّعات ما ارتباطی تنگاتنگ با شیوه نگرش ما دارد. واین توقّعات ممکن است کاملا بی پایه باشد.

 اما به عنوان یک دوست توصیه می کنم شیوه نگرش خود را نسبت به این نهاد مقدس اصلاح کنید و کمی واقع بین باشید .

خدا را شکر امروز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ، قوانین مان به تایید فقهای شورای نگهبان  می رسد و اجرای قوانین برای ما در حقیقت یک اطمینان خاطر است که در مسیر الهی حرکت کنیم   و خوشبختانه در سه سال متوالی این نهاد مقدس به لطف پروردگار و عنایت شهدا و سعی و تلاش همکاران حائز رتبه  دستگاه برتر در سطح استان بوده  است .

ما امروز اعلام می نماییم و در بیانیه قبلی هم صراحتا اعلام نمودیم اگر سوالی ، ابهامی است می توانید حضوراً به بنیاد شهید مراجعه کنید ؛ حضرت علی ( ع) می فرمایند . ادب ، علم ، تواضع ، شکیبائی ، عدالت ، بخشش ، حکمت  ، پند پذیری و جوانمردی همگی از فضیلت هایی است که آنها را نزد عاقل می یابیم ؛ اگر اصول و قوانین روزنامه نگاری را رعایت می کردید و نسبت به خویش مغرور نبودید و خود را به تجاهل نمی زدید مطمنا ً به بنیاد مراجعه می کردید و این بار نیز مثل همیشه قضاوت نمی کردید و باقید من باز نشسته هستم رفع تکلیف نمی کردید ، همه ما مردم و مسئولین مدیون شهدا و ایثارگران هستیم . چه شاغل باشیم چه بیکار .

 و امّا آقای روستا بنیاد شهید و امور ایثارگران در اجرای بند ۷ از ماده ۶ تفاهمنامه همکاری مشترک وزیر محترم کشور و معاون رییس جمهور و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کلیه گلزار های شهدا را به استناد تفاهم نامه فوق که طی نامه شماره ۳/۱/۱۰۹۳۸۷/س مورخ ۲۱/۰۸/۸۵ ابلاغ گردیده در شهرها تحویل شهرداری ها  و در روستاها تحویل دهیارها داده است و شهدای گلزار مسجد اباصالح نیز از این قانون مستثنی نیست . لذا تسهیلات مورد نیاز گلزار از قبیل آب ، برق ، گاز ، تلفن ، فضای سبز ، درختکاری ، حفاظت فیزیکی ، نظافت و شستشوی گلزار بهتر بگویم کلیه هزینه های نگهداری گلزارها در شهر بر عهده شهردار و در روستا به عهده دهیار است .

و اما در رابطه با یادواره های شهدا عرض می کنم بخشنامه ای از سوی استانداری وقت به کلیه فرمانداری ها ابلاغ گردیده ، و اعضای شورای برنامه ریزی یادواره ، ارکان و وظایف هریک را توضیح داده است که تقریباً بیشتر مسئولین فرهنگی شهرستان در آن عضو هستند و در چگونگی برگزاری یا دواره ها تصمیم گیری می کنند ؛ وآمار شهدایی که در کتاب لاله های سرخ تنظیم و چاپ شده براساس پرونده های فیزیکی موجود در شهرستان است ؛ اما آماری که در یادواره شهرستان ۲۵۰شهید اعلام گردید شامل هم شهدا شهرستان چه آنهایی که پرونده آنها در این بنیاد است و چه آنها یی که پرونده فیزیکی خود را به شهرستان ها یا استانهای دیگر انتقال داده ا ند  و این هیچ مغایرتی با بخشنامه مذکور ندارد .

نهایت اینکه مستحضرید مقام و منزلت و جایگاه شهدا بسیار رفیع و بلند است و بنا به آیه شریف قرآن کریم که می فرمایند « ( ای پیامبر ) هرگز گمان مبر کسانی که در را خدا کشته شده اند ، مردگانند ! بلکه آنان زنده اند و نزد پروردگار شان روزی داده می شوند .» ( سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۶۹ )

 بنابراین  بحث و مجادله در رابطه با شهدا آن هم در فضای مجازی پسندیده نیست و نتیجه ای نخواهد داشت .

مجدّدا معروض میدارد آقای محبوب روستا و یا هر بزگوار دیگری که در رابطه با شهید و الامقام کاسگل زبانبر و یا هر شهید معظم دیگری سوال یا ابهامی دارند درب بنیاد مثل همیشه بر روی همه باز است .

«والسلام »

  میرترابی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شفت