محبوب روستا
محبوب روستا

محبوب روستا با نوشتن یادداشتی به جوابیه بنیاد شهید و امور ایثارگران شفت واکنش نشان داد.

به گزارش ورس ، محبوب روستا در ارتباط با مطلب «چه کسی پاسخگواست؟! » ( اینجا ) و در واکنش به «جوابیه» بنیاد شهید و امورایثارگران شفت (اینجا) نوشت : پاسخ جناب میرترابی رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثار گران شفت را چند بار مطالعه کردم. پاسخ مذکور از یک مدیر انقلابی بعید بود؛ چرا که یک مدیر انقلابی تمام همّ و غم خود را در تشخیص و عمل به تکلیف می داند و می بیند و تحت هیچ شرایطی به رفع تکلیف نمی‌اندیشد و نمی‌پردازد. از پاسخ ایشان برمی‌آید که ایشان به عنوان مدیر یک نهاد مقدس و انقلابی در رابطه با « شهید والامقام کاسگل زبانبر » و پیام اصلی یادداشت بنده هیچ مسئولیتی را متوجه خود نمی داند که بسیار تاسف برانگیز است.

 

ناگفته پیداست که اگر از برخی غفلت ها از سوی بعضی از عزیزان خدمتگزار در آن نهاد یا هر نهاد دیگری انتقاد می‌شود ؛ این به معنای نادیده گرفتن خدمات گسترده و زحمات بی‌شائبه و بسیار مهم و تاثیرگذار دست اندرکاران و مدیران خدوم آن نهاد نبوده و نیست؛ بلکه هدف اعمال دقت بیشتر و تلاش مضاعف در انجام وظیفه است.

 

ایشان خود را به تجاهل زده و اینجانب را نماینده کمیته امداد تلقی کرده ، در حالی که ایشان و بسیاری از خوانندگان محترم خوب می دانند که بنده حدود ۲ سال است که بازنشسته شده و در حال حاضر به عنوان یک روزنامه نگار افتخار سردبیری دو هفته نامه استانی «ندای کشاورز» و شهرستانی «روز بعد» را عهده دار هستم.

 

ایشان در پایان به اصطلاح پاسخ خویش طلبکار شده و می‌پرسد : دوستان بزرگوار شهید در خصوص نمایان شدن مزار شهید زبانبر چه اقدام موثری انجام داده اند؟ جناب میرترابی خوب می‌داند که دوستان و دوستداران شهید یکبار مدیرکل وقت کمیته امداد امام خمینی استان را به شفت آوردند و اتفاقاً با حضور خود ایشان مطالبه مردم مطرح و مدیر کل امداد استان تاکید کردند که اگر ایشان پیگیری کنند؛ کمیته امداد به سهم خود در تامین هزینه های احتمالی در کنار بنیاد خواهد بود ؛ مضافاً اینکه دوستان شهید در مرحله بعد مدیرکل محترم بنیاد شهید استان را به شفت و مسجد ابا صالح آوردند و مطالبه خود را به محضرشان ابراز داشتند و ایشان هم قول مساعد دادند ولی دریغ از پیگیری دلسوزانه از سوی جناب میرترابی.

 

اقدام موثر دیگر دوستداران شهید زبانبر نگارش یادداشت های متعددی با عناوین «مشت نمونه خروار» ، « شهید زبانبر انقلابی بود و انقلابی ماند» ، «چه می کند این بنیاد شهید؟!» و اخیراً هم نگارش «چه کسی پاسخگو است؟!» بوده است که به فضل الهی تا حصول نتیجه مطلوب این راه ادامه خواهد یافت .

 

ایشان به کتاب لاله های سرخ شفت اشاره کرده‌اند که در سال ۱۳۸۷ از سوی بنیاد شهید استان منتشر شده است؛ در این کتاب از ۱۶۴ شهید شهرستان نام برده شده است در حالی که در پوسترها و بنرها و برگه های تبلیغی گاه تعداد شهدا را ۴۰۰ ، گاه ۳۰۰ و گاه ۲۵۰ نفر عنوان کردند. جناب ایشان لطف کنند اگر از سال ۱۳۸۷ به بعد از شهرستان شفت شهیدی یا شهدای دیگری تقدیم اسلام ، انقلاب و نظام شده است اسامی آنها را حداقل از همین رسانه به اطلاع عموم برسانند.

 

در پایان دردمندانه به ایشان توصیه می کنم به جای ارائه به اصطلاح چنین پاسخ هایی ، مطالبه بحق مردمی و اصحاب رسانه را جدی بگیرند و به جبران غفلت ها و تحقق مطالبه بحق دوستداران شهدا به ویژه شهید «کاسگل زبانبر» اهتمام بورزند و اطمینان داشته باشند که اگر دوستان و دوستداران شهید زبانبر ببینند که ایشان و نهاد مقدس تحت مدیریتشان در این راستا گام موثری را برداشته و بردارد یقیناً در کنارشان قرار خواهند گرفت و مزار این شهید قرآنی و نورانی را از این غربت نجات خواهند داد .

  • نویسنده : محبوب روستا