پاسخ بنیاد شهید و امور ایثارگران شفت به مطلب«چه کسی پاسخگو است»
پاسخ بنیاد شهید و امور ایثارگران شفت به مطلب«چه کسی پاسخگو است»

بنیاد شهید و امور ایثارگران شفت در واکنش به مطلب " چه کسی پاسخگو است"  جوابیه داد.

به گزارش ورس ؛ رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شفت در واکنش به مطلب ” چه کسی پاسخگو است“( اینجا )  جوابیه ای به شرح زیر صادر نمود :

احتراما، در خصوص خبر  ۳۰۹۵۲-۴ مهر ۱۳۹۸ با سر تیتر چه کسی پاسخگو ست ؟!  به استحضار می رساند ، همه ما مردم و مسئولین در قبال شهدا و ایثارگران مسئول و پاسخگو هستیم .

در خصوص ارایه آمار و اطلاعات جامعه هدفی که تحت پوشش این اداره نمی باشند پاسخی برای گفتن نیست .و درخصوص شهیدوالامقام کاسگل زبانبر هیچگونه اطلاعاتی نداریم بدلیل این که پرونده ایشان توسط خانواده از فومن به رشت انتقال داده شده است .

و پرونده هایی ازاین شمول ، توسط خانواده ها و یا توسط دهیاران و شوراها به این اداره انعکاس اثر داده شده است که فقط اطلاعات اولیه آنان موجود می باشد .

ثانیا” ،اسم ایشان در کتابی که در سال ۱۳۸۷ تحت عنوان لاله های سرخ شفت چاپ شده بدلیل عدم وجود پرونده شهید در شهرستان ، قید نشده است .

قابل به ذکراست اشتباهات چاپی در اثر فوق الذکر غیر قابل انکار است اما در خصوص شهید محمد نصرالهی چکوسری که در صفحه ۹۰ این کتاب آمده در قسمت گلزار شهید جاوید الاثر ثبت شده است ودر طول این مدتی که بنده در خدمت خانواده های معظم شهدا ، و ایثارگران هستم هیچگونه کتابی چاپ نگردیده است که گلزار شهید در بازار جمعه ذکر شده باشد .

ودر رابطه بامحل زندگی شهید کیومرث سیاهپوش عثماوندانی مستحضر میدارد  که محل زندگی ایشان روستای عثماوندان بوده ، و در هرکتاب یا سایتی به غیر از این انتشار یافته نا صحیح می باشد .

درضمن ما در مناسبتهای مختلف در مساجد مختلف جلسات خصوصی و عمومی به دوستان ، بزرگواران و اصحاب رسانه اعلام کردیم قبل از انتشار هر مشکل، بیانیه یا انتقاد در ابتدا به جهت صحت و سقم موضوع به این اداره مراجعه فرمایند . چراکه درب این اداره به روی اصحاب رسانه ، مسئولین محترم ، دوستان بزرگواری که دوستدار این نظام و انقلاب هستند باز است .

حال سئوال اینجاست دوستان بزرگوار شهید که بعنوان نماینده کمیته امداد (محبوب روستا )در خصوص نمایان شدن مزار این شهید چه اقدام موثری انجام دادند . که مورد مطالبه این اداره نیز می باشد ؟

حال مردم شریف ، مومن و متدین باتوجه به مبانی ارزشی ، دینی واسلامی قضاوت کنند که همکاران پر تلاش و زحمت کش این نهاد مقدس : غافل و قدرناشناس و کم دقت هستند یا دوستان بزرگواری که عجولانه و بدون تحقیق و بررسی از روی نیت مثلا” خیر خواهانه اشتباه می کنند . کدام تاسف بار و نگران کننده تر است ؟

 میرترابی 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شفت