لزوم مشارکت اولیای دانش آموزان در کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس
لزوم مشارکت اولیای دانش آموزان در کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس

آیین نواختن زنگ مهر در مدارس شهرستان شفت برگزار شد .

به گزارش ورس ، محمدرضا محسنی امروز – دوشنبه – در آیین نواختن زنگ مهر در مدرسه شهید بهشتی فرارسیدن ماه مهر و عید نوروز دانش ، پژوهش ، آگاهی و کسب معرفت را به دانش آموزان ، فرهنگیان تبریک گفت و ضمن اشاره به تقارن فصل بازگشایی مدارس با ماه محرم و هفته دفاع تصریح نمود : امنیت پایدار و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و تبدیل شدن ایران به یک قدرت بزرگ در منطقه خاورمیانه و حضور در معادلات سیاسی و نظامی به عنوان بازیگری اثرگذار ، مرهون جانفشانی شهدا ، تلاش های خالصانه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و صبر و استقامت خانواده های معزز شهدا است .
وی هفته دفاع مقدس را فرصت مناسبی برای تبیین ارزش های آن برهه از تاریخ کشور برای نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی برشمرد و افزود : اگر ما نتوانیم دستاوردهای خود را برای فرزندانمان تبیین و تعریف کنیم ؛ بی تردید دشمنان آن را تحریف خواهند نمود.
مقام عالی دولت در شفت ، ماه مهر را خاطره ای ماندگار برشمرد که در حافظه تاریخی دانش آموزان نقش می بندد افزود : تولید علم و ثروت و نیروی انسانی کارآمد محصول آموزش و پرورش پویا است.
وی با بیان اینکه اهداف آموزشی در جامعه زمانی محقق و به ثمر خواهد نشست که زنجیره ای از عوامل دست به دست هم دهند افزود : نهاد خانواده ، تلاش دانش آموز ، نقش آفرینی موثر معلم و آموزگار و سیاست گذاری صحیح دولت در حوزه تعلیم و تربیت حلقه های زنجیری هستند که نقصان هر یک سبب دور شدن از اهداف آموزش و پرورش خواهد شد .
فرماندار ضمن اشاره به طرح پرسش مهر از سوی دکتر روحانی رییس کشورمان بر لزوم کسب مهارت در مدارس تاکید نمود و خواستار مشارکت بیش از پیش اولیای دانش آموزان در کاهش آسیب های اجتماعی در محیط های آموزشی شد .
وی در ادامه ضمن تبریک کسب رتبه نخست دانش آموزان شهرستان شفت در آزمون سراسری در بین ۱۶ شهرستان گیلان افزود : امیدوارم با برنامه ریزی های مدون این روند تداوم داشته باشد .
فرماندار شفت با بیان اینکه آموزش و فرهنگ سازی در زمینه مسایل زیست محیطی باید از سنین پایه و از دوران کودکی انجام شود ؛ خواستار تشکیل گروه مردم نهاد دانش آموزی در زمینه محیط زیست در شهرستان شفت شد .

  • منبع خبر : ورس