جهش در توسعه شهرستان شفت با اجماع ظرفیت های ملی و استانی محقق می شود
جهش در توسعه شهرستان شفت با اجماع ظرفیت های ملی و استانی محقق می شود

فرماندار شفت : جهش در توسعه شهرستان شفت با اجماع ظرفیت های ملی و استانی محقق می شود.

به گزارش ورس ، نهمین نشست ستاد ویژه توسعه شهرستان شفت در طرح ۳۱ شهرستان منتخب کشور ، با حضور آرش فرزام صفت معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ، یونس رنجکش مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری و مدیران کل دستگاه های ذیربط استان گیلان در سالن میرزای شفتی فرمانداری شهرستان شفت برگزار شد .
محمدرضا محسنی فرماندار شفت در ابتدای این نشست گفت : شهرستان شفت از سوی وزارت کشور و بر اساس شاخص های مربوطه به صورت پایلوت به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان کمترتوسعه یافته کشور انتخاب شده است و اگر برای این فرصت ویژه برنامه داشته باشیم جهش در توسعه شهرستان شفت با اجماع ظرفیت های ملی و استانی محقق می شود.
وی با بیان اینکه شفت در دهه های گذشته از قافله توسعه و محرومیت زدایی عقب مانده است و به تبع آن مهاجرت یکی از مهمترین دلایل کاهش جمعیت این شهرستان است اذعان داشت : حفظ استعدادها و همچنین مهاجرت معکوس نیازمند بستری سازی برای رسیدن به توسعه نسبی است .
مقام عالی دولت در شفت در ادامه به ظرفیت های شهرستان در حوزه کشاورزی اشاره و وجود آببندان های شفت را یک فرصت ویژه برشمرد و افزود : تامین ذخیره آبی کشاورزی ، رونق گردشگری ، ایجاد اشتغال و محقق شدن اقتصاد مقاومتی یکی از مزیت های بهره گیری از آببندان ها است .
وی با اشاره به اینکه ناحیه صنعتی خرطوم بالغ بر ۲۰ هکتار مساحت دارد و یکی از ظرفیت های این شهرستان است افزود : بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در این منطقه فراهم است .
محسنی توسعه شبکه برق رسانی ، آب شرب ، فاضلاب شهری و راهسازی را اولویت های عمرانی دولت در شهرستان شفت برشمرد و افزود : پروژه آبرسانی به ۵۴ روستای گیلان در بداب شفت که ۳۲ روستای این شهرستان را شامل می شود از جمله طرح هایی است که می تواند سبب جهش در ارتقای شاخص های توسعه ای شود .
وی با بیان اینکه آنچه شفت از آن رنج می برد آسیب های اجتماعی است افزود : بیش از ۵ هزار خانوار در این شهرستان تحت پوشش نهاد های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند و توانمندسازی آنان صرفا با پرداخت تسهیلات محقق نخواهد شد و نیازمند بسترسازی برای حضور شرکت های پشتیان ، ایجاد اشتغال پایدارو به کار گیری مددجویان و فرزندان آنان است .
فرماندار شفت در بحش دیگری از سخنان خود گردشگری را ظرفیت مغفول مانده شهرستان شفت برشمرد و افزود : شفت باید به مقصد گردشگری تبدیل شود تا زمینه ماندگاری مسافران برای خدمات رسانی و کسب درآمد پایدار فراهم شود .
وی ابراز امیدواری نمود با بهره گیری از اجماع و ظرفیت های ملی ، استانی و شهرستانی ، شهرستان شفت تا ۲ سال آینده به توسعه ای که شایسته مردم شریف آن است دست یابد .