همایش شعرخوانی «بصیرت عاشورایی» در شفت برگزار شد
همایش شعرخوانی «بصیرت عاشورایی» در شفت برگزار شد

همایش شعرخوانی «بصیرت عاشورایی» به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) در شفت برگزار شد.

به گزارش ورس  از مهر، ظهر امروز یکشنبه همایش شعرخوانی «بصیرت عاشورایی» به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) با حضور شاعر برجسته استان گیلان و شهرستان شفت در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان  برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی شفت در حاشیه این همایش حماسه بزرگ عاشورا را نقطه عطف تاریخ بشریت و اسلام دانست و اظهار کرد: حفظ و ترویج فرهنگ عاشورایی به عنوان یکی از شعائر الهی حائز اهمیت است.

مهنابابایی مقدم با بیان اینکه یکی از اهداف قیام عاشورا حفظ دین اسلام بود، افزود: احیای امر به معروف و نهی از منکر و برپایی نماز از دیگر اهداف مهم قیام ابا عبدالله الحسین (ع) است که باید آن را برای جامعه امروز تبیین کنیم.

وی با اشاره به اینکه هنر یکی از ابزارهای‌ انتقال فرهنگ و نهادینه کردن آن در جامعه محسوب می شود، تصریح کرد: برگزاری همایش شعرخوانی «بصیرت عاشورایی» یکی از راهکارها برای ترویج فرهنگ عاشورا و آموزه‌های اهل بیت(ع) در جامعه به ویژه نسل جوان است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شفت ادامه داد: زنده نگهداشتن مفاهیم عدالتخواهی، ایثار و شهادت طلبی از ویژگی های بارز فرهنگ و ادبیات عاشورایی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شعر یکی از ابزارهای هنری و زبان گویا برای بیان حالات مختلف در جامعه است، تصریح کرد: توجه به نقش شعر و ادبیات در ترویج دین و مذهب شیعه یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش بوده است.

گفتنی است در این همایش شش نفر از شاعران استانی و شهرستانی اعم از  رقیه آزادنیا، علیرضا صدیق، اسماعیل محمدپور، شقایق رضازاده و رضا میرزازاده و جواد پیشنماز به خوانش اشعار با موضوع عاشورا پرداختند.

در پایان از شاعران حاضر در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.