شهرستان شفت گنجینه پنهان کشاورزی و گردشگری در گیلان است
شهرستان شفت گنجینه پنهان کشاورزی و گردشگری در گیلان است

فرماندار شفت با بیان اینکه شفت گنجینه پنهان کشاورزی و گردشگری در گیلان است تصریح نمود : برای پیشرفت این شهرستان باید با تکیه بر تعاونی ها ، ظرفیت های موجود را تبدیل به فرصت های اقتصادی نماییم .

به گزارش ورس ، اعضای ستاد گرامیداشت هفته تعاون با محمدرضا محسنی فرماندارشهرستان شفت دیدار و گفتگو نمودند .
فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه هدایت مردم به بخش‌های تولیدی یکی از مزایای تشکیل تعاونی ها است افزود : کشاورزی و گردشگری یکی از ظرفیت های مهم شهرستان شفت محسوب می شوند و فعال شدن تعاونی ها در این حوزه می تواند آورده خوبی را نصیب تعاون گران نماید و منجر به رشد اقصادی این شهرستان شود .
وی با بیان اینکه یکی از مرغوب ترین برنج های گیلان در شالیزارهای شفت تولید می شود اذعان داشت : حضور تعاونی ها در فراوری و بسته بندی برنج در این شهرستان کمرنگ است .
محسنی با اشاره به اینکه شفت یکی از قطب های تولید مرغ در گیلان است افزود : احدث کشتارگاه و واحدهای صنعتی فراوری در این شهرستان می تواند به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد و در این راستا زمینه های لازم برای حضور سرمایه گذاران فراهم است .
مقام عالی دولت در شفت با بیان اینکه توسعه باغات گل محمدی و کارگاه های تولید گلاب در شهرستان شفت هدفگذاری شده است افزود : برگزاری جشنواره گلاب گیری در گیلده در راستای برند سازی این محصول در سطح استان و کشور بود که مورد استقبال مردم قرار گرفت .
وی با اشاره به اینکه شرکت تعاونی توسعه عمران یک فرصت برای مشارکت مردم در رشد و شکوفایی شهرستان است افزود : دستگاه های ذیربط باید بیش از پیش پیگیر تاسیس این تعاونی باشند .
محسنی با بیان اینکه شفت گنجینه پنهان کشاورزی و گردشگری در گیلان است تصریح نمود : برای پیشرفت این شهرستان باید با تکیه بر تعاونی ها ، ظرفیت های موجود را تبدیل به فرصت های اقتصادی نماییم .

  • منبع خبر : ورس