راهیابی دختر با استعداد شفتی به مسابقات جهانی ذهنی ریاضی
راهیابی دختر با استعداد شفتی به مسابقات جهانی ذهنی ریاضی

فاطمه نوروزی دختر پرتلاش شهرستان شفت ، با اقتدار جواز حضور در مسابقات جهانی ذهنی ریاضی را کسب نمود .

به گزارش ورس ، هفتمین دوره مسابقات ذهنی ریاضی کشور ، هفته گذشته در تهران برگزار شد و فاطمه نوروزی رتبه نخست این مسابقات در بخش UCMAS Intermadiat A  را از آن خود ساخت و جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب نمود.

این رقابت ها با حضور بیش از یک هزار نفر از سراسر کشور در ورزشگاه هفتم تیر پایتخت برگزار گردید و برگزیدگان  این مسابقات در آذرماه پیش رو برای رقابت با نمایندگان ۷۰ کشور جهان راهی کامبوج می شوند .

فاطمه نوروزی

رییس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شفت در گفتگو با خبرنگار ورس ، ضمن تبریک و ابراز خشنودی از درخشش یکی از اعضای این مرکز در مسابقات کشوری اذعان داشت : در حال حاضر ۷۰ نفر از کودکان ۳٫۵ تا ۱۴ سال این شهرستان در دوره های مختلف کلاس چرتکه کانون ،  زیر نظر ۳ مربی در حال آموزش هستند .

رقیه آزادنیا با بیان اینکه کلاس های آموزشی ذهنی ریاضی در ۱۶۰ کشور جهان به منظور تقویت هوش محاسبات برگزار می شود افزود : علاقه مندان در شهرستان شفت می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره ها به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان مراجعه نمایند .

به گزارش ورس ؛ UCMAS (مخفف Universal Concept of Mental Arithmetic System ) به معنی «مفهوم جهانی سیستم حساب ذهنی» و  در واقع محاسبات ذهنی با چرتکه است.

گفتنی است شهرستان شفت  در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.