اوجالان
اوجالان

رهبر دربند حزب کارگران کردستان ضمن تاکید بر این که می تواند ظرف یک هفته به درگیری میان این حزب و ترکیه پایان دهد، خاطر نشان ساخت که کردها خواهان یک کشور جدا نیستند.

به گزارش ورس  به نقل از بخش عربی خبرگزاری رویترز، یکی از وکلای مدافع «عبدالله اوجالان»، رهبر دربند حزب کارگران کردستان (PKK) عصر امروز (پنج شنبه) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که وی آماده دستیابی به راه حل برای مسئله کردها در ترکیه است و می تواند ظرف یک هفته به درگیری میان نیروهای این کشور و شبه نظامیان حزب تحت رهبری خود پایان دهد.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، اوجالان که بنیانگذار حزب کارگران کردستان به شمار می آید و از سال ۱۹۹۹ میلادی تاکنون در ترکیه در زندان به سر می برد، ضمن تاکید بر این که دولت ترکیه نیز نیازمند اتخاذ اقدامات ضروری برای اجرای هر گونه راه حل می باشد، خاطر نشان ساخت که کردها به یک کشور مستقل نیاز ندارند.

در همین حال، خبرگزاری «هاوار» متعلق به احزاب نزدیک به حزب کارگران کردستان در منطقه کردنشین سوریه نیز تاکید کرده که بیانیه مذکور را دفتر حقوقی «قرن» در رابطه با سخنان رهبر دربند این حزب در دیدار روز گذشته وی با وکیل مدافع خود در زندان «امرالی» در غرب ترکیه منتشر کرده و بخش کوتاهی از سخنان را در بر گرفته جایی که قرار است متن کامل آن تا ساعاتی دیگر منتشر شود.

هاوار از بیانیه دفتر مذکور نقل کرده که اوجالان خطاب به دولت ترکیه و قدرت های جهانی گفته است: می خواهم که ملت کُرد جایگاهی داشته باشند؛ بیایید مشکل کُردی را با یکدیگر حل و فصل کنیم؛ ظرف یک هفته می توانم به احتمال جنگ پایان دهم و راه حل وضع خواهم کرد؛ من به خود اطمینان دارم و برای راه حل آماده هستم؛ دولت ترکیه نیز باید آن چه در این چارچوب بر عهده آن می باشد را انجام دهد.

  • منبع خبر : شفقنا