فرماندار شهرستان شفت خواستار نگاه راهبردی و بلند مدت بهزیستی به اشتغال مددجویان شد و تصریح نمود : آموزش حرفه و پشتیانی از تولید و خدمات مددجویان در اولویت بهزیستی قرار گیرد.

به گزارش ورس ، حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی استان گیلان صبح امروز – پنج شنبه – با حضور در شفت با محمدرضا محسنی فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو نمود .

آموزش حرفه و پشتیانی از مددجویان در اولویت بهزیستی قرار گیرد

فرماندار شفت در ابتدای نشستی که به منظور بررسی و پیگیری مشکلات جامعه هدف بهزیستی شهرستان شفت و با حضور حجت الاسلام افتخاری نماینده مردم فومن وشفت در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام هاشمی امام جمعه  شفت برگزار شد به بیان مطالبات مردمی پرداخت و خواهان ارایه برنامه راهبردی از سوی بهزیستی برای ارتقای شاخص ها شد.


وی با بیان اینکه شفت در سال جاری به عنوان شهرستان پایلوت کمتر توسعه سافته گیلان از سوی وزارت کشور انتخاب شده است افزود : قرار گرفتن شفت در فهرست ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور فرصتی برای تمرکز مدیران برای ارتقای زیرساخت های عمرانی و خدماتی این شهرستان است .
محسنی با اشاره به اینکه بیش از هزار و ۷۰۰ خانواده دارای ناتوان جسمی و ذهنی در این شهرستان زندگی می کنند که بیشتر آنان در روستاها سکونت دارند و جزو طبقه کم درآمد جامعه محسوب می شوند افزود : بافت روستایی شهرستان شفت و گستره آسیب های اجتماعی باید مورد توجه ویژه بهزیستی قرار گیرد .
وی در ادامه بر لزوم تعیین تکلیف پروژه مسکن ۴۸ واحدی معلولین در شفت تاکید نمود و افزود : دستگاه های ذیربط و بانک ها باید به تعهدات خود عمل نمایند و بهزیستی باید تعیین تکلیف این موضوع را در اولویت کاری خود قرار دهد .
فرماندار شهرستان شفت در ادامه خواستار نگاه راهبردی و بلند مدت بهزیستی به اشتغال مددجویان شد و تصریح نمود : آموزش حرفه و پشتیانی از تولید و خدمات مددجویان در اولویت بهزیستی قرار گیرد.

وی در ادامه افزود : اداره بهزیستی شفت در سال گذشته ۱۰۰ درصد اعتبارت پیش بینی شده این شهرستان را جذب و مددجویان از آن بهره مند شدند و این روند باید در سال جاری ادامه یابد.

 بهره برداری از مرکز توانبخشی شهید افتخاری احمدسرگوراب


به گزارش ورس ، مسوولین پس از برگزاری نشست به احمدسرگوراب رفتند و در آیین بهره برداری از مرکز توانبخشی شهید افتخاری این شهر حضور یافتند .
گفتنی است بخش خصوصی برای تجهیز و آماده سازی این مرکز بالغ بر ۴ میلیارد ریال هزینه نموده است .

  • منبع خبر : ورس